Opel

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
opel ,

Artykuły - Opel (78)

 • Ok. 250 pracowników gliwickiej fabryki Opla oddelegowanych do pracy w Niemczech

  Ok. 250 pracowników gliwickiej fabryki Opla oddelegowanych do pracy w Niemczech

  Około 250 pracowników gliwickiej fabryki Opla zostało na kilka miesięcy oddelegowanych do pracy w zakładzie tej firmy w niemieckim Ruesselsheim, gdzie zastąpili pracowników tymczasowych. To kolejne, po programie dobrowolnych odejść, działanie związane z nadwyżką zatrudnienia w zakładzie.
 • Polska może zyskać na przejęciu Opla przez PSA

  Polska może zyskać na przejęciu Opla przez PSA

  Konsolidacja rynku motoryzacyjnego widoczna jest już od kilku lat i teraz tak naprawdę zaczyna się rozkręcać. Pierwsze znaczne fuzje i przejęcia mogliśmy zaobserwować już w 2007 roku, jednak to ostatnie dwa lata (2015-2016) były rekordowe w tym zakresie.
 • Niemiecki Opel zmienił właściciela. Za ponad dwa miliardy euro

  Niemiecki Opel zmienił właściciela. Za ponad dwa miliardy euro

  Transakcja za 2 miliardy 200 milionów euro stała się faktem. W poniedziałek pojawiła się informacja, że niemiecki Opel został sprzedany koncernowi PSA Peugeot Citroen należącemu do Francji. Pytanie co teraz z fabryką Opla w Gliwicach? Będziemy to sprawdzać w poniedziałkowych Faktach RMF FM.
 • Związkowcy z Opla pytają: Co robi rząd, aby ochronić miejsca pracy?

  Związkowcy z Opla pytają: Co robi rząd, aby ochronić miejsca pracy?

  Związkowcy z gliwickiego Opla coraz bardziej zaniepokojeni - jak mówią - bezczynnością rządu w sprawie wielkiej fuzji na rynku motoryzacyjnym. Tydzień temu francuski koncern motoryzacyjny PSA Peugeot Citroen ogłosił, że chce kupić niemieckiego Opla. Cztery tysiące pracowników z Gliwic nie wie, co taka decyzja może oznaczać dla ich przyszłości. Dlatego planują wysłanie pisma do rządu w tej sprawie.
 • Rekordowa węgierska produkcja silników Opla

  Rekordowa węgierska produkcja silników Opla

  Węgierska fabryka Opla w Szentgotthard wyprodukowała w zeszłym roku rekordowe 630 tys. silników - poinformował we wtorek w Budapeszcie dyrektor fabryki Grzegorz Buchal.
 • Porozumienie płacowe w gliwickiej fabryce Opla

  Porozumienie płacowe w gliwickiej fabryce Opla

  ​Związki zawodowe działające w General Motors Manufacturing Poland podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe na lata 2017-2020. Wyższe wynagrodzenia pracownicy gliwickiej fabryki Opla otrzymają od stycznia tego roku - podała we wtorek śląsko-dąbrowska Solidarność.
 • Polacy pokochali Ople. Sprzedają się, jak nigdy dotąd!

  Polacy pokochali Ople. Sprzedają się, jak nigdy dotąd!

  Zgodnie z tradycją końcówka roku napędza w Polsce sprzedaż nowych aut. Jednym z beneficjentów takiej sytuacji jest Opel, który zanotował właśnie najlepszy listopadowy wynik od 17 lat!
 • Siedem nowości Opla w 2017 roku

  Siedem nowości Opla w 2017 roku

  2017 rok dla Opla będzie wyjątkowy. Ma to być najbardziej obfitujący w premiery rok w całej, liczącej przeszło 117 lat, karierze marki Opel. Producent z Russelsheim wystartował z ofensywą modelową "7 in 2017". Oznacza to, że w przyszłym roku na rynku pojawi się aż siedem nowych aut spod znaku Opla!
 • Opel z najlepszą sprzedażą od 16 lat

  Opel z najlepszą sprzedażą od 16 lat

  ​W maju sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 3215 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t, co daje 31,8 % wzrostu w porównaniu do tego samego miesiąca rok wcześniej - 2440 sztuk. Tak dobry wynik dał Oplowi trzecie miejsce wśród najbardziej popularnych marek na polskim rynku.
 • Amerykanie uciekają z Rosji. Co dalej z fabryką Opla?

  Amerykanie uciekają z Rosji. Co dalej z fabryką Opla?

  Ważą się losy przyszłości General Motors na rosyjskim rynku. Chociaż - oficjalnie - Amerykanie nie planują zupełnie opuszczać Rosji, nie można wykluczyć żadnego scenariusza.

Filmy - Opel (13)