opakowania

Artykuły - Opakowania (0)

 • Kowalczyk: Opłata za wprowadzanie na rynek opakowań najwcześniej za rok

  Kowalczyk: Opłata za wprowadzanie na rynek opakowań najwcześniej za rok

  - Najwcześniej w 2020 roku producenci, którzy wprowadzają na rynek opakowania będą musieli zapłacić za ich zbiórkę i późniejszy recykling - poinformował minister środowiska Henryk Kowalczyk. Według Deloitte taki system może zostać uzupełniony o skierowany do konsumentów system kaucyjny.
 • System kaucji za opakowania jest za drogi. Rząd stawia na kosze do selektywnej zbiórki

  System kaucji za opakowania jest za drogi. Rząd stawia na kosze do selektywnej zbiórki

  Państwa unijne, które wprowadziły system kaucyjny na opakowania, uzyskują około 90 proc. zwrotów. Ich cel to 50 proc. recyklingu surowców wtórnych w 2020 r. W Polsce z odzyskiem 28-proc. jesteśmy w połowie drogi. Ale resort środowiska obawia się o koszty tego rozwiązania, szacowane na 19-24 mld zł w ciągu pięciu lat. W zamian proponuje zwiększenie efektywności selektywnej zbiórki odpadów.
 • Farmaceuci: Podobieństwo opakowań różnych leków to ryzyko tragicznej pomyłki

  Farmaceuci: Podobieństwo opakowań różnych leków to ryzyko tragicznej pomyłki

  - Leki wydawane na receptę powinny mieć znaki graficzne wyraźnie odróżniające medykamenty, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko pomyłki przy wydawaniu leku - argumentują aptekarze. Apelują o zmianę przepisów w sprawie opakowań lekarstw.
 • Życie bez śmieci. Sklep bez opakowań

  W Kolonii powstał sklep bez opakowań. W asortymencie znaleźć można czekoladę, makaron czy mydło. Skusicie się?
 • Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji za opakowania po napojach

  Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji za opakowania po napojach

  Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji za niektóre opakowania po napojach. To, czy tak się stanie, pokażą wyniki specjalnej analizy, której celem jest wypracowanie metod zwiększenia poziomu recyklingu odpadów komunalnych do 50-procent. Polska ma na to czas do 2020 roku.
 • Polski rynek opakowań rośnie dwa razy szybciej niż światowy

  Polski rynek opakowań rośnie dwa razy szybciej niż światowy

  Wraz z rosnącą konsumpcją dynamiczne wzrosty notuje także rynek opakowań, który jest dziś wart 33,5 mld zł. Do 2020 roku ma on rosnąć w tempie ok. 7 proc. rocznie, do poziomu 46 mld zł - wynika z raportu Equity Advisors. Eksperci oceniają, że szybszy wzrost będzie charakteryzował segmenty opakowań z tworzyw sztucznych i papieru. Tempo rozwoju rynku sprawia, że na polskim rynku pojawia się coraz więcej międzynarodowych graczy. Wciąż jednak jest to rynek rozdrobniony, dlatego należy się spodziewać konsolidacji.
 • Wydano ponad 2,7 mln opakowań bezpłatnych leków

  Wydano ponad 2,7 mln opakowań bezpłatnych leków

  We wrześniu w ramach programu leków dla seniorów wydano ponad 2 mln 712 tys. opakowań bezpłatnych preparatów - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Koszt realizacji programu w pierwszym miesiącu jego funkcjonowania to 25,8 mln zł.
 • Rozbudowa zakładu opakowań VG Polska

  Rozbudowa zakładu opakowań VG Polska

  VG Polska - polski zakład grupy Van Genechten - świętował osiągnięcie znakomitych wyników w ostatnich latach i ogłosił realizację kolejnych kluczowych inwestycji. W wydarzeniu wzięli udział ambasador Belgii, marszałek województwa małopolskiego, a także inni goście z regionu i z całej Polski.
 • Tylko co czwarty z nas zwraca uwagę na skład kupowanych produktów spożywczych

  Tylko co czwarty z nas zwraca uwagę na skład kupowanych produktów spożywczych

  Przy zakupie produktów spożywczych kierujemy się głównie wyglądem opakowania bądź ceną. Aż 80 proc. Polaków nie patrzy na etykiety. To błąd. Każdy ma swoje problemy zdrowotne i to właśnie informacje zawarte na opakowaniu pozwolą nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
 • Czy opakowanie może być naprawdę ekologiczne?

  Czy opakowanie może być naprawdę ekologiczne?

  - Dodawanie kolejnych warstw szkła, folii, kartonu i farby tam, gdzie można by np. sprzedawać produkty na wagę, wydaje się być sprzeczna z ideą dbania o środowisko. W warunkach realnej rynkowej konkurencji trudno jednak obyć się bez atrakcyjnych butelek, puszek i pudełek.

Filmy - Opakowania (5)

 • Jak samodzielnie zrobić papier pakunkowy?

  Prezenty, którymi obdarowujemy swoich najbliższych, nie mogą obejść się bez odpowiedniego opakowania. W sklepach dostępnych jest mnóstwo przepięknych torebek, ale wielu z nas chętnie sięga po tradycyjny papier pakunkowy. Choć to trudniejsze, efekt jest za każdym razem niesamowity, a cały sekret tkwi nie tylko w tym, jak poskładać taki papier, ale przede wszystkim we wzorach i kolorach, dobieranych stosowanie do okazji. Jak samodzielnie zrobić papier pakunkowy? To dziecinnie proste! W ten sposób samodzielnie zrobicie papier do pakowania prezentów, który z pewnością podkreśli osobisty charakter prezentu!
 • Zgrzewanie folii domowym sposobem

  Zgrzewarka to doskonały sposób na zabezpieczanie przedmiotów, a także jedzenia - w ten sposób zyskujemy pewność, że nic nieporządanego nie znajdzie się w zupie czy specjalnie przygotowanych rzeczach, to też świetny sposób, by zachować świeżość produktów! Pakowanie folią na ciepło wymaga jednak drogiego urządzenia - chyba że wypróbujecie nasz domowy sposób na zgrzewanie folii! To naprawdę proste!
 • Życie bez śmieci. Sklep bez opakowań

  W Kolonii powstał sklep bez opakowań. W asortymencie znaleźć można czekoladę, makaron czy mydło. Skusicie się?
 • Prosty pokrowiec na nóż - jak go zrobić?

  Wyjazdy, biwaki, pikniki - w takich sytuacjach nader często potrzebujemy kuchennego noża. Tym jednak łatwo się skaleczyć, zwłaszcza gdy jest przewożony bez zabezpieczenia. Właśnie dlatego warto przygotować prosty, ale skuteczny pokrowiec na nóż, dzięki któremu nikt się nie zrani, a i inne rzeczy podczas przewożenia nie ucierpią. Zobaczcie, jak zrobić prosty pokrowiec na nóż domowym sposobem!