oleje

Artykuły - Oleje (73)

Filmy - Oleje (3)

  • Idealny na bielsze zęby i zdrowe dziąsła. Ssij codziennie przez 10 minut

    Ssanie oleju to sposób na bielsze zęby, zdrowe dziąsła i świeży oddech. Ta bezpieczna i naturalna metoda wspomaga też leczenie chorych zatok, przeziębienia i próchnicy. Nie ma co ukrywać, że jest to propozycja dla osób cierpliwych, bo wymaga regularnego stosowania przez co najmniej miesiąc.
  • Olej z pestek dyni. Bardziej aromatyczny czy odżywczy?

    Dynia kojarzy się przede wszystkim z Halloween, ale coraz częściej ze zdrową i pomysłową kuchnią. To wciąż niedoceniane warzywo, a przecież dynia ma cenne właściwości odżywcze i zdrowotne. Można wykorzystać jej miąższ, pestki i olej. Olej z nasion dyni nadaje się nie tylko do celów kulinarnych, ale też dla poprawy zdrowia i pielęgnacji skóry i włosów. Ale jaki olej wybrać?
  • Kwasy omega-3: gdzie je znajdziesz oprócz ryb?

    Czy w twoim jadłospisie znajduje się dostatecznie dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych? Są one niezbędne dla rozwoju ośrodkowego układu nerwowego. Jeśli chcesz, aby twój organizm funkcjonował właściwie, dowiedz się, gdzie ich szukać. Nienasycone kwasy tłuszczowe są uważane za witaminę. Nie mogą być wytwarzane w organizmie, dlatego musimy dostarczać ich z pożywieniem. – Chodzi o kwasy omega-6 i omega-3. O ile te pierwsze znajdziemy w wielu pokarmach, o tyle źródła tych drugich nie są już tak liczne – zauważa prof. dr hab. Piotr Socha z Centrum Zdrowia Dziecka. Bogate w kwasy omega-3 są niektóre tłuszcze roślinne, takie jak np. olej rzepakowy. – Używać go w kuchni powinien każdy. Szczególnie ważne jest to jednak dla przyszłych mam, które muszą nie tylko dbać o siebie, lecz także zapewniać wszystkie najważniejsze składniki odżywcze dzieciom rozwijającym się w ich łonach – podkreśla ekspert.