Fakty - olej

Artykuły - Olej (21)

 • Policja znalazła 9 mln dolarów w beczce na olej

  Policja znalazła 9 mln dolarów w beczce na olej

  Policja w Salwadorze poinformowała, że jej funkcjonariusze znaleźli dziewięć mln dolarów w beczce na olej, zakopane na farmie w pobliżu stolicy kraju San Salvador - podała w sobotę agencja Associated Press.
 • Odrzutowiec na olej

  Odrzutowiec na olej

  Odrzutowiec na olej roślinny? Czemu nie. Linie Air New Zealand poinformowały, że we wtorek (30 grudnia) przeprowadzono próbny 2-godzinny lot, który zakończył się ogromnym sukcesem. Przewoźnik testuje biopaliwa, pragnąc obniżyć emisję spalin i koszty.
 • Lorenzo Odone

  W Stanach Zjednoczonych zmarł w wieku 30 lat Lorenzo Odone, który ponad 20 lat cierpiał na bardzo rzadką chorobę ALD (adrenoleukodystrofię).
 • Złodzieje kradną rolnikom olej opałowy

  W związku z rosnącymi cenami paliw coraz częściej łupem złodziei w Wielkiej Brytanii pada zawartość zbiorników, w których farmerzy trzymają na zapleczu olej opałowy do ogrzewania domów i pomieszczeń dla zwierząt - podaje w sobotę dziennik "The Times".
 • Rybi olej na ADHD

  Wyniki badań przeprowadzonych w Szwecji wskazują, że kuracja przy pomocy tzw. oleju rybiego dzieci dotkniętych syndromem ADHD jest zaskakująco skuteczna.
 • Rosjanie szturmują sklepy spożywcze

  Rosjanie szturmują sklepy spożywcze

  Mieszkańcy obwodu kalingradzkiego, rosyjskiej enklawy nad Morzem Bałtyckim, od kilku dni szturmują sklepy spożywcze i targowiska, wykupując olej roślinny, cukier, mąkę i inne produkty. Gdzieniegdzie dochodzi nawet do przepychanek.
 • Węgiel, gaz a może olej?

  Niektórzy z nas będą musieli zapłacić olbrzymie rachunki za ogrzewanie domów w styczniu, w czasie siarczystych mrozów. Coraz więcej osób zastanawia się więc nad sposobem ogrzewania domostw - gaz, węgiel czy też olej opałowy?
 • Luki dla mafii

  Luki dla mafii

  Po informacjach RMF Rafineria Trzebinia przestała produkować olej technologiczny Naftochron. Obłożony minimalną akcyzą, poprzez system pośredników, trafiał on do firm transportowych zamiast oleju napędowego.
 • Piechota proponuje

  Piechota proponuje

  Moja propozycja to obniżenie akcyzy na benzyny silnikowe i olej napędowy o ok. 10 proc. Wystąpiłem wczoraj o to do ministra finansów - mówi gość "Faktów" RMF, wicepremier gospodarki Jacek Piechota.
 • Akcyza na zużyty olej

  Zgodnie z działającym od 1 września rozporządzeniem Ministerstwa Finansów, przepracowane, czyli zużyte oleje silnikowe obłożone są podatkiem akcyzowym. Kosztuje to 1,8 tys. zł za tysiąc litrów.