okręty wojenne

Artykuły - Okręty wojenne (8)

 • Chiny demonstrują możliwości nowego okrętu desantowego

  Chiny demonstrują możliwości nowego okrętu desantowego

  Marynarka Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej pokazała możliwości swojego najnowszego okrętu desantowego typu 075. Jednostka nazwana Hainan 31 jest w stanie przetransportować prawie całą siłę chińskiego korpusu piechoty morskiej na wrogie terytorium.
 • Koncept nowego lotniskowca dla rosyjskiej marynarki wojennej

  Koncept nowego lotniskowca dla rosyjskiej marynarki wojennej

  Biuro projektowe Nevskoe od lat opracowuje nowe prototypy okrętów wojennych dla przemysłu stoczniowego w Rosji. Ich niedawno zaprojektowany lotniskowiec robi spore wrażenie.
 • "Admirał Kuzniecow" – jedyny lotniskowiec Rosji

  "Admirał Kuzniecow" – jedyny lotniskowiec Rosji

  "Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Kuzniecow", bo tak brzmi pełna nazwa okrętu, jest jedynym okrętem lotniczym Rosji. Jego największą wadą jest to, że jest częściej remontowany niż na wykorzystywany do działań operacyjnych. Niestety, następcy chyba się nie doczeka.
 • DARPA szuka nowych dronów dla U.S. Navy

  DARPA szuka nowych dronów dla U.S. Navy

  Agencja Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych (DARPA) zleciła pięciu koncernom zbrojeniowym opracowanie drona, który stanie się elementem wyposażenia najnowszych okrętów wojennych U.S. Navy.
 • Rosja wysyła kolejny okręt na Morze Śródziemne

  Rosja wysyła kolejny okręt na Morze Śródziemne

  Rosja wysyła kolejny okręt na Morze Śródziemne. Tym razem jest to duży desantowiec Mikołaj Filczenkow. Informację taką podała agencja Interfaks, powołując się na źródła w marynarce wojennej.
 • Navy modernizuje system Phalanx CIWS

  Navy modernizuje system Phalanx CIWS

  Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych udoskonala system obronny Phalanx CIWS w całej swojej flocie.
 • Najnowszy dron DARPA powiąże jednostki latające z pływającymi

  Najnowszy dron DARPA powiąże jednostki latające z pływającymi

  DARPA ogłosiła rozpoczęcie prac nad programem rozwoju niewielkich zdalnie sterowanych robotów, które utworzą swego rodzaju pomost komunikacyjny pomiędzy okrętami i samolotami.
 • Biohazard: "Zjednoczmy się przeciw złu!"

  Biohazard: "Zjednoczmy się przeciw złu!"

  "Z okna widzę jak uzbrojona gwardia narodowa patroluje ulice, widzę okręty wojenne w zatoce i przelatujące samoloty wojskowe. Widzę jak na Manhattanie opada pył, ale wiem, że to dopiero początek. Razem przejdziemy przez to piekło, zjednoczeni i silni... zjednoczeni w pokoju... To jedyne wyjście" - napisał w liście otwartym do fanów Evan Seinfeld, frontman pochodzącej z nowojorskiego Brooklynu formacji Biohazard.

Filmy - Okręty wojenne (1)

 • W poszukiwaniu wraku ORP "Orzeł"

  Historia polskiego okrętu podwodnego ORP "Orzeł" to gotowy materiał na scenariusz filmowy - mówi Interii nurek Tomasz Stachura, który wraz ze swoją ekipą zamierza dokonać tego, czego nie udało się osiągnąć kilku wcześniejszym ekspedycjom. Odnaleźć wrak najsłynniejszego polskiego okrętu podwodnego.