Nowe Technologie - Ojców

Artykuły - Ojców (13)

 • Groził ojcu pobiciem, bo zabrał mu klawiaturę

  Groził ojcu pobiciem, bo zabrał mu klawiaturę

  Rodzice zdecydowali się zawiadomić o wszystkim wolską komendę. Gdy po raz kolejny ich syn, nie panując nad swoim zachowaniem, groził ojcu pobiciem i zniszczył mienie w mieszkaniu. Wszystko dlatego, że rodzice odcięli mu dostęp do komputera.
 • "Zastrzelcie ojca Rydzyka!"

  "Zastrzelcie ojca Rydzyka!"

  Na jednym z forów anonimowy internauta podobno nawoływał do zastrzelenia księdza Tadeusza Rydzyka, kontrowersyjnego założyciela Radia Maryja. Nie wiadomo, czy był to tylko żart, czy podżeganie do przestępstwa. Do prokuratury wpłynął jednak wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności zarówno osoby, która zamieściła wpis, jak i właściciela forum.
 • "Ojciec" Uniksa uwolniony

  "Ojciec" Uniksa uwolniony

  MIT (Massachusetts Institute of Technology) zrobił nie lada niespodziankę miłośnikom Open Source. Udostępniono bowiem kod źródłowy systemu operacyjnego MULTICS (Multiple Information and Computing Service). System ten był "ojcem" Uniksa i wszystkich nowoczesnych systemów operacyjnych.
 • Odszedł Ojciec Święty

  Odszedł Ojciec Święty

  W sobotę, 2 kwietnia, o godzinie 21.37 stało się coś, czego wszyscy mogliśmy się w świetle ostatnich wydarzeń spodziewać, a co trudno jednak przyjąć do wiadomości. Odszedł Wielki Papież i Wielki Polak - Karol Wojtyła - Jan Paweł II. Redakcja serwisu Nowe Technologie uważa, że chwila ta powinna być czasem zadumy, a dla osób wierzących dodatkowo czasem modlitwy. Informacje dotyczące komputerów i komórek są mało ważne w porównaniu do informacji napływających ze świata. Są zabawą. A chyba nie czas teraz na zabawy. W związku z tym przez pewien czas bedziemy wprowadzać informacje o charakterze odpowiednim do tych smutnych dni. Nie będziemy także zatwierdzać komentarzy o zbyt wielkiej agresji lub frywolności. Mamy nadzieję, że Czytelnicy - bez względu na ich stosunek do spraw religii - podejdą do tej decyzji ze zrozumieniem.
 • Zmarł ojciec Macintosha

  W wieku 61 lat zmarł na raka Jef Raskin - ojciec komputera Macintosh. Za twórców tego popularnego komputera uważa się Jobsa i Wozniaka. Nie jest to prawda. Założyciele firmy Apple zbudowali wprawdzie "w garażu" pierwszy komputer z jabłuszkiem, jednak ideę nieco bardziej rozwiniętego Apple - z systemem opierającym się na ikonach - opracował w 1979 i wdrożył właśnie Raskin. Był on także pomysłodawcą nazwy komputera i szefem zespołu wiodącego ten projekt.
 • Nowa pasja ojca Rydzyka

  Nowa pasja ojca Rydzyka

  Na antenie Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk zaapelował do słuchaczy aby do minimum ograniczyli rozmowy telefoniczne z rozgłośnią. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze należy wpłacić na konto RM - dodaje redemptorysta. Gazeta Wyborcza postanowiła sprawdzić na co mu te pieniądze. Okazuje się, że Rydzyk zamierza...
 • Dla ojca i syna

  Dla ojca i syna

  Tajwańska firma Jetway oferuje swoim klientom zestawy typu barebone, które umożliwiają budowę komputerów pozwalających na równoczesną pracę dwóch użytkowników. Użytkownicy dzielą procesor, pamięć komputera i dysk twardy. Wystarczą dwie klawiatury, dwie myszki i dwa monitory (w zależności od wersji produktu może być też potrzebna karta graficzna) by komputer mógł zastąpić dwie niezależne maszyny pracujące pod kontrolą Windowsa XP.
 • Znalazła ojca po 22 latach

  Niejaka Gemma Dudas, 22-latka z angielskiej miejscowości Haverfordwest dzięki internetowi po raz pierwszy w życiu zobaczyła swojego, starszego o 19 lat ojca. W 1980 młodzieniec przestraszył się konsekwencji swoich zabaw z matką Gemmy i zniknął.