Ojciec Święty

Artykuły - Ojciec Święty (5)

 • Media: Komisja lekarzy uznała cud za wstawiennictwem Jana Pawła II

  Media: Komisja lekarzy uznała cud za wstawiennictwem Jana Pawła II

  Komisja lekarzy, powołana przez watykańską Kongregację Spraw Kanonizacyjnych, zaaprobowała cud uzdrowienia za wstawiennictwem Jana Pawła II - poinformował włoski tygodnik katolicki "Credere". Wiadomość przytoczyła w poniedziałek za tym pismem agencja ANSA.
 • Oczy całego świata zwrócone na Stolicę Piotrową

  Oczy całego świata zwrócone na Stolicę Piotrową

  Niespodziewana wiadomość o abdykacji Benedykta XVI odbiła się ogromnym echem nie tylko w środowiskach katolickich. Oczy całego świata zwrócone są na Stolicę Piotrową, w której około 15 marca zbierze się konklawe, aby wybrać nowego Ojca Świętego.
 • Czas na refleksję, co dalej?

  Czas na refleksję, co dalej?

  Jak nauki Papieża Jana Pawła II mogą wpłynąć na stanowienie prawa, życie publiczne, relacje międzyludzkie. Ojciec Święty zawsze jednak powtarzał, że prawo musi wynikać z wartości, prawo musi mieć ducha, nie mogą to być jedynie same suche przepisy.
 • Caviezel u papieża

  Caviezel u papieża

  Papież Jan Paweł II spotkał się w poniedziałek, 15 marca, z Jimem Caviezelem, który zagrał główną rolę w kontrowersyjnym filmie Mela Gibsona "Pasja". Caviezel, który w filmie Gibsona zagrał Jezusa, krótko porozmawiał z papieżem. Następnie Ojciec Święty pobłogosławił go - przekazał watykański rzecznik Ciro Benedettini.
 • Papież nie oceniał "Pasji"

  Papież nie oceniał "Pasji"

  Osobisty sekretarz papieża, arcybiskup Stanisław Dziwisz, zaprzeczył doniesieniom mediów, jakoby Jan Paweł II chwalił film "Pasja" Mela Gibsona za wierność zapisom zawartym w Biblii - poinformował we wtorek, 20 stycznia, Reuters. Abp Dziwisz powiedział agencji Catholic News Service, że: "Ojciec Święty wobec nikogo nie wypowiadał opinii na temat tego filmu".

Filmy - Ojciec Święty (1)