Film - ogród

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ogród (Film (2005)[The Garden] Reż.Don Michael Paul) , Ogród (Film (1995)[Záhrada] Reż.Martin Sulík)

Artykuły - Ogród (11)

 • Pamięci Macieja Kozłowskiego

  Pamięci Macieja Kozłowskiego

  6 września w Teatrze IMKA w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Kowalskiej, żony zmarłego niedawno aktora - Maćka Kozłowskiego. Wystawa pod przekornym tytułem "Życie nigdy się nie kończy" obejmuje nowy cykl obrazów namalowanych podczas ostatnich dwóch lat wspólnego życia, które spędzili w swoim domu na wsi.
 • "Ogród Luizy" od piątku w kinach

  "Ogród Luizy" od piątku w kinach

  Ten film mówi bardzo ważne rzeczy o ludzkiej wrażliwości - uważa reżyser "Ogrodu Luizy" Maciej Wojtyszko. Obraz trafi na ekrany polskich kin w piątek.
 • Gangster w psychiatryku

  Gangster w psychiatryku

  Film "Ogród Luizy" w reżyserii Macieja Wojtyszki, opowieść o miłości gangstera i wrażliwej pacjentki szpitala psychiatrycznego, trafi do polskich kin 11 kwietnia.
 • Dla kogo filmowe "Paszporty"?

  Dla kogo filmowe "Paszporty"?

  Marcin Dorociński za rolę w filmie "Ogród Luizy", Marcin Koszałka za dokument "Istnienie" oraz Łukasz Palkowski za "Rezerwat" otrzymali nominacje do tegorocznych Paszportów "Polityki" w kategorii "Film". Nagrody zostaną wręczone na początku 2008 roku.
 • "Ogród Luizy" w Gdyni

  "Ogród Luizy" w Gdyni

  Film "Ogród Luizy" w reżyserii Macieja Wojtyszki, romantyczna opowieść o miłości rodzącej się pomiędzy brutalnym gangsterem i wrażliwą pacjentką szpitala psychiatrycznego, z Marcinem Dorocińskim i Patrycją Soliman w rolach głównych, pokazano w środę na festiwalu filmowym w Gdyni.
 • Marcin Dorociński gangsterem

  Marcin Dorociński gangsterem

  "Ogród Luizy" to tytuł nowego filmu w reżyserii Macieja Wojtyszki, nietypowej opowieści o miłości. Jej bohaterami są dziewczyna i gangster, którzy poznają się w szpitalu psychiatrycznym. Główne role zagrali Marcin Dorociński i Patrycja Soliman.
 • Filmy Majewskiego w N. Jorku

  Filmy Majewskiego w N. Jorku

  Nowojorskie Museum of Modern Art zorganizuje retrospektywę twórczości Lecha Majewskiego ("Angelus", "Ogród rozkoszy ziemskich"). Podczas przeglądu, który potrwa od 3 do 14 maja, widzowie zobaczyć będą mogli starsze filmy mieszkającego w Wenecji reżysera, jak też i jego premierowy utwór "Krew poety".
 • Londyn: Festiwal polskich filmów

  Londyn: Festiwal polskich filmów

  Pokaz filmu Lecha Majewskiego "Ogród rozkoszy ziemskich" zainauguruje w czwartek, 31 marca, trzeci festiwal polskich filmów w Londynie. Impreza potrwa do 28 kwietnia. Jej organizatorem jest Polski Instytut Kulturalny.
 • Lech Majewski o nowym filmie

  Lech Majewski o nowym filmie

  "Ona jest moim alter ego, on - moją głupotą, sztywnością" - powiedział w poniedziałek, 15 marca, w Katowicach, reżyser Lech Majewski o bohaterach swego najnowszego filmu "Ogród rozkoszy ziemskich". "Nie pamiętam już, czy myślałem o filmie, pisząc powieść. Ale potem coś z tego parowało, domagało się swojej realizacji" - mówił twórca filmu.
 • Weekend w kinach

  Weekend w kinach

  W ten weekend (12-14 marca) w kinach zadebiutują cztery filmy: dramat "21 gramów" w reżyserii Alejandro Gonzáleza Inárritu, w gwiazdroskiej obsadzie (Sean Penn, Benicio Del Toro, Naomi Watts), dreszczowiec "24 godziny" Luisa Mandokiego, komedia "Fałszywa dwunastka" ze Stevem Martinem w roli głównej oraz dramat "Ogród rozkoszy ziemskich" Lecha Majewskiego.