Ogniem i mieczem

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ogniem i mieczem (Film (1999) Reż.Jerzy Hoffman) ,

Artykuły - Ogniem i mieczem (20)

 • Zbigniew Zamachowski bał się o swoje życie

  Zbigniew Zamachowski bał się o swoje życie

  Kiedy Jerzy Hoffman ujawnił, że rolę Wołodyjowskiego w filmie "Ogniem i mieczem" powierzył Zbigniewowi Zamachowskiemu, wielu ludzi bało się, czy ten aktor udźwignie ciężar postaci, która fenomenalnie kreował wcześniej Tadeusz Łomnicki. Tymczasem sam Zamachowski bał się czegoś innego - tego, że rolę przypłaci życiem. Aktor mógł bowiem zginąć stratowany przez konie.
 • "Ogniem i mieczem": 20 lat od premiery filmu

  "Ogniem i mieczem": 20 lat od premiery filmu

  Na realizację tego filmu reżyser Jerzy Hoffman czekał ponad 25 lat. Wcześniej z sukcesem przeniósł na ekran drugą i trzecią część trylogii Henryka Sienkiewicza. Powstały film okazał się najpopularniejszą polską premierą kinową po zmianie ustroju. Krytycy byli jednak bezlitośni. 8 lutego 1999 roku do polskich kin wszedł film "Ogniem i mieczem".
 • Maciej Kozłowski: Umiał śmiać się z siebie

  Maciej Kozłowski: Umiał śmiać się z siebie

  W sobotę, 8 września, obchodziłby 55. urodziny... Wspominamy Maciej Kozłowskiego, wspaniałego aktora, który ponad dwa lata temu zmarł na wirusowe zapalenie wątroby. Pamiętamy go z takich ról, jak choćby Krzywonos w "Ogniem i mieczem" czy Jaroszy w serialu "M jak miłość".
 • Nie żyje Bogdan Stupka

  Nie żyje Bogdan Stupka

  Zmarł Bogdan Stupka, wybitny ukraiński aktor, w Polsce znany głównie z roli Chmielnickiego w "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. Miał 71 lat.
 • Jak oni się rozstają!

  Jak oni się rozstają!

  Nie ma nic lepszego, niż melodramat z tragicznym zakończeniem!
 • Scorupco: Dumna z bycia Polką

  Scorupco: Dumna z bycia Polką

  Izabella Scorupco - dla jednych "Dziewczyna Bonda", dla innych Helena Kurcewiczówna z "Ogniem i mieczem". Aktorka przekonuje, że nigdy nie zapomina o swoich korzeniach. Zapewnia, że jest dumna z bycia Polką, a świadczy o tym choćby subtelny symbol widoczny na jej nadgarstku. Jest nim tatuaż z wizerunkiem Orła Białego.
 • Scorupco wraca do Polski

  Scorupco wraca do Polski

  Mogło się wydawać, że piękna aktorka zapomniała o Polsce. Izabella Scorupco na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych, a u nas nie było jej kilka lat. Ale to się zmieni.
 • Zmarł aktor Maciej Kozłowski

  Zmarł aktor Maciej Kozłowski

  Aktor Maciej Kozłowski zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek w wieku 52 lat - informują źródła w Związku Artystów Scen Polskich. Aktor znany był szerokiej publiczności m.in. z seriali "M jak miłość" i "Odwróceni" oraz z ról w filmach "Ogniem i mieczem" oraz "Wiedźmin". Artysta od lat zmagał się z ciężką chorobą.

Filmy - Ogniem i mieczem (1)

 • PGA'09: Mount&Blade: Ogniem i Mieczem

  Jednym z pokazów, które odbyły się podczas Poznań Game Arena był ten zorganizowany przez CD Projekt i poświęcony Mount & Blade: Ogniem i Mieczem. Jest to gra unikalna, połączenie RPG, gry akcji, z elementami strategii, a nawet ekonomii. Zobaczcie sami.