oferty pracy

Artykuły - Oferty pracy (91)

 • Grant Thornton: Liczba nowych ofert pracy w Polsce spadła o 18,9 procent rok do roku

  Grant Thornton: Liczba nowych ofert pracy w Polsce spadła o 18,9 procent rok do roku

  Jak napisała w raporcie firma Grant Thornton przy współpracy z firmą Element, w lipcu liczba nowych ofert pracy w Polsce spadła o 18,9 proc. rok do roku.
 • Wakacyjny rynek pracy: Najwięcej ofert pracy na wschodzie Polski, najmniej na południu

  Wakacyjny rynek pracy: Najwięcej ofert pracy na wschodzie Polski, najmniej na południu

  W trzecim kwartale 2020 roku największe możliwości znalezienia nowej pracy będą w Polsce wschodniej i południowo-zachodniej, tam firmy będą poszukiwać nowych pracowników. Najsłabsze prognozy zatrudnienia wskazały przedsiębiorstwa na południu oraz w centrum Polski, co oznacza mniejszy popyt na pracowników i spadek liczby etatów. Dowiedz się więcej z analizy przygotowanej przez ManpowerGroup.
 • "Rzeczpospolita": Zapaść w ofertach pracy największa w historii

  "Rzeczpospolita": Zapaść w ofertach pracy największa w historii

  ​Aż o 28 proc. z miesiąca na miesiąc spadła w kwietniu liczba ofert opublikowanych przez polskie portale rekrutacyjne. Najmniejszy popyt na pracowników był w hotelarstwie, turystyce i gastronomii - informuje w środę "Rzeczpospolita".
 • Ofert pracy coraz więcej. Sprzedawcy i handlowcy najczęściej poszukiwani

  Ofert pracy coraz więcej. Sprzedawcy i handlowcy najczęściej poszukiwani

  Dane zebrane przez Pracuj.pl pokazują, że branża handlowa w niewielkim, ale dostrzegalnym stopniu odczuwa konsekwencje zmian obserwowanych w ostatnich kwartałach. W pierwszym kwartale 2018 roku sprzedawcy i handlowcy stanowili 34 proc. wszystkich poszukiwanych kandydatów, a już w trzecim kwartale - 29,5 proc.
 • Randstad: Ponad 25 proc. firm planuje zwiększyć zatrudnienie

  Randstad: Ponad 25 proc. firm planuje zwiększyć zatrudnienie

  Ponad 25 proc. firm planuje zwiększyć zatrudnienie (39 proc.) w ciągu najbliższych 6 miesięcy, pracodawcy są jednak mniej optymistyczni w sprawie podwyżek niż jeszcze pół roku temu - wynika z badania Instytutu Badawczego Randstad. Pracodawcy dobrze oceniają perspektywy gospodarcze w kraju i sytuację swojej firmy, wciąż mają jednak problem ze znalezieniem pracowników.
 • Coraz trudniej przekonać ludzi do zmiany pracy

  Coraz trudniej przekonać ludzi do zmiany pracy

  Dobre dane opublikował Główny Urząd Statystyczny. Stopa bezrobocia w październiku wynosiła tylko 6,6 proc., co jest najlepszym wynikiem od ponad 26 lat. To oznacza, że w porównaniu z poprzednim miesiącem spadło o 0,2 proc. Tym razem bezrobocie jest o 1,6 punktu procentowego niższe od tego 12 miesięcy temu.
 • Poszukiwanie wakacyjnej pracy może być niebezpieczne?

  Poszukiwanie wakacyjnej pracy może być niebezpieczne?

  Lato to nie tylko okres odpoczynku i urlopów. Wiele osób podejmuje w nim sezonowe prace lub szuka nowego zatrudnienia. Warto wiedzieć, że część ogłoszeń rekrutacyjnych nie służy znalezieniu pracowników, ale wyłudzaniu danych osobowych kandydatów. Jak uniknąć zagrożenia nie rezygnując z aplikowania na ciekawe stanowiska – podpowiada dr Paweł Mielniczek, specjalista ds. ochrony danych z firmy ODO 24.
 • Jak wybrać między trzema konkurencyjnymi ofertami pracy?

  Jak wybrać między trzema konkurencyjnymi ofertami pracy?

  Klienci, których wspieramy w działaniach na rynku pracy stają przed różnymi dylematami w trakcie poszukiwania nowego miejsca zawodowego. Zdarza się, że jest to wybór pomiędzy dwoma, a nawet trzema konkurencyjnymi ofertami.
 • Aplikacje mobilne wypierają gazety i serwisy internetowe z ofertami pracy

  Aplikacje mobilne wypierają gazety i serwisy internetowe z ofertami pracy

  Technologie mobilne ułatwiają szukanie nowej pracy. Dzięki aplikacjom dla kandydatów firmy mogą kierować do nich sprofilowane oferty.
 • Rynek Pracy Specjalistów w II kw. 2016 roku

  Rynek Pracy Specjalistów w II kw. 2016 roku

  W II kwartale 2016 r. na portalu Pracuj.pl opublikowano 127 621 ofert pracy. Oznacza to 16,5% wzrost liczby ogłoszeń o pracę w porównaniu do analogicznego kwartału w ubiegłym roku. Najwięcej ofert pochodziło z branż: handel i sprzedaż, bankowość/finanse/ubezpieczenia oraz przemysł ciężki.

Filmy - Oferty pracy (7)

 • Ponad połowa pracodawców w Polsce ma problemy ze znalezieniem pracowników

  Blisko 60 proc. kandydatów jest niedopasowanych do potrzeb pracodawców, a 40 proc. ma zbyt wygórowane oczekiwania finansowe. Co drugi pracownik wskazuje, że w ogłoszeniach o pracę brakuje podstawowych informacji, przede wszystkim o wysokości zarobków. Zdaniem ekspertów skończył się już czas tradycyjnych ogłoszeń z ofertami pracy. Potencjalny pracownik traktowany jest jak klient, a firmy coraz częściej stosują nowoczesne narzędzia podczas rekrutacji.
 • Najwięcej ofert pracy dla handlowców, finansistów, informatyków

  Zawody medyczne, inżynierowie, informatycy – zdaniem Polaków, na te branże popyt jest największy. A jak jest w istocie? Urszula Zając-Pałdyna z pracuj.pl mówi PAP Biznes, że w II kwartale 2015 r. najbardziej poszukiwani byli specjaliści z zakresu handlu i sprzedaży, obsługi klienta, finansów i IT.
 • Rewolucja na rynku pracy. Ofert będzie więcej niż chętnych!

  Polscy pracodawcy muszą się przygotować na zupełnie nową dla nich sytuację, czyli na walkę o fachowców. W ocenie resortu pracy już w lecie tego roku na rynku będzie więcej ofert zatrudnienia niż zainteresowanych nimi wykwalifikowanych bezrobotnych. – Rok 2014 to czas przewartościowania na rynku pracy. Bezrobocie zmniejszyło się prawie o 2 pkt proc. – mówi Jacek Męcina, wiceminister pracy i polityki społecznej. – Rok 2015 zapowiada się tak samo dobrze, w związku z tym nasz cel jest znów ambitny – to jednocyfrowe bezrobocie. Myślę, że w lipcu lub sierpniu jesteśmy w stanie zejść poniżej 10 proc. i celem będzie utrzymanie tego wyniku do końca roku.
 • Dla kogo praca w banku?

  Mimo pogłosek o fali zwolnień w bankach, nadal z powodzeniem można szukać pracy w tych instytucjach. W ciągu ostatnich pięciu lat zatrudnienie w sektorze bankowym zmniejszyło się o niecałe 2 procent – wynika z analiz Deloitte. „To dotyczy głównie sieci oddziałów. Za to zatrudnienie w centralach banków wzrosło” – przyznaje Dariusz Szkaradek.