odmrażanie gospodarki

Artykuły - Odmrażanie gospodarki (36)

 • Czy odmrażanie gospodarki spowoduje, że zrezygnujemy z pracy w domu

  Czy odmrażanie gospodarki spowoduje, że zrezygnujemy z pracy w domu

  O tym, czy wrócimy do pracy, formalnie decydują pracodawcy. Jednak wiele firm zastanawia się nad obniżeniem kosztów związanych z wynajmowaniem powierzchni biurowych.
 • Po odmrożeniu gospodarki do firm wróciły kontrole PIP

  Po odmrożeniu gospodarki do firm wróciły kontrole PIP

  Po odmrożeniu gospodarki do firm wróciły kontrole Państwowej Inspekcji Pracy. Są przeprowadzane z zachowaniem wytycznych ograniczających ryzyko zakażenia koronawirusem - podkreśla rzecznik Inspekcji Tomasz Zalewski.
 • Kryzys dopiero przed polską gospodarką. Fala upadłości firm spodziewana w drugiej połowie roku

  Kryzys dopiero przed polską gospodarką. Fala upadłości firm spodziewana w drugiej połowie roku

  - Popandemiczna recesja na dobre rozpocznie się dopiero wtedy, kiedy skończą się pieniądze z rządowych tarcz, a pierwszej fali upadłości firm można spodziewać się w III kwartale tego roku - oceniają ekonomiści Euler Hermes.
 • Koronawirus: Linie lotnicze chcą mniejszych restrykcji w samolotach

  Koronawirus: Linie lotnicze chcą mniejszych restrykcji w samolotach

  Sytuacja branży lotniczej w naszym kraju - biorąc pod uwagę dzisiejsze statystyki - odpowiada kryzysowi w sektorze światowym. Większość krajów, w tym również Polska, zamknęło swoje granice. Ruch lotniczy zmniejszył się więc aż o 80 proc. Wszystkie analizy pokazują, że jego odbudowa potrwa nie krócej niż dwa-trzy lata.
 • Ryanair od 1 lipca wznowi loty do i z Polski

  Ryanair od 1 lipca wznowi loty do i z Polski

  Irlandzki Ryanair od 1 lipca wznowi loty do i z Polski; przewoźnik przywróci prawie 200 tras w ramach letniego rozkładu lotów - poinformowała w poniedziałek firma.
 • Optymizm może być przedwczesny

  Optymizm może być przedwczesny

  Obecny kryzys jest odmienny od poprzedniego i wiąże się z zagrożeniem epidemicznym. Otwieranie gospodarek, chęć powrotu ludzi do normalnego życia i ogromna rola stymulacji w sferze finansowej budzą optymizm, który jednak może być przedwczesny - uważa prof. Adam Szyszka z Kolegium Gospodarki Światowej SGH.
 • Wielka odwilż w przedsiębiorstwach: Pieniądze potrzebne jak powietrze

  Wielka odwilż w przedsiębiorstwach: Pieniądze potrzebne jak powietrze

  Druga edycja ogólnopolskiego badania Krajowego Rejestru Długów "KoronaBilans MŚP" przynosi znaczącą poprawę bieżącej oceny sytuacji ekonomicznej firm. Przedsiębiorcy dostrzegają pozytywne skutki odmrożenia gospodarki, odważniej planują inwestycje i nie myślą o redukcji zatrudnienia. Wciąż jednak żywe są obawy o spadek przychodów w najbliższych trzech miesiącach, co motywuje firmy do szukania rozwiązań wspierających płynność finansową.
 • Multipleksy czekają na filmy i wyjaśnienia

  Multipleksy czekają na filmy i wyjaśnienia

  Wprowadzenie wymaganych przez ministerstwo rozwoju wytycznych i opracowanie nowego repertuaru - to podstawowe przeszkody, jakie nie pozwalają na otwarcie multipleksów. Od soboty działają w Polsce kina studyjne i samochodowe.
 • Nad kongresami czuwać będzie organizator i lekarz

  Nad kongresami czuwać będzie organizator i lekarz

  Numerki do szatni jednorazowego użytku, krzesło przypisane do tego samego uczestnika i stacjonująca na miejscu ekipa lekarzy - to niektóre zasady odmrażanych od jutra kongresów, wystaw, targów i spotkań biznesowych. Autorem wytycznych jest Ministerstwo Rozwoju.
 • Małe kina wznawiają pracę

  Małe kina wznawiają pracę

  Od jutra ponownie rusza w Polsce większość kin studyjnych. Mimo ograniczeń dotyczących frekwencji, kierujący nimi starają się optymistycznie patrzeć w przyszłość. Choć nie ukrywają, że trwający sezon będzie dla tych placówek stracony. Wierzą jednak, że dopisze widz.

Filmy - Odmrażanie gospodarki (3)