oddychanie

Artykuły - Oddychanie (35)

 • Większość ludzi popełnia ten błąd z oddychaniem

  Większość ludzi popełnia ten błąd z oddychaniem

  Jeśli starasz się na co dzień być aktywnym fizycznie, zależy ci zapewne na tym, by rozwijać swoją sprawność i wydolność organizmu. Jedną z przeszkód może być tymczasem nieprawidłowy oddech, który dodatkowo zwiększa ryzyko kontuzji i rozmaitych dolegliwości. Ekspert radzi, jak temu zapobiec wykonując konkretne ćwiczenia oddechowe.
 • Odkryto zwierzę, które nie oddycha

  Odkryto zwierzę, które nie oddycha

  ​Naukowcy odkryli pierwszy organizm na Ziemi, który nie ma genomu mitochondrialnego, przez co nie oddycha.
 • Jak oddychać prawidłowo?

  Jak oddychać prawidłowo?

  Dwie trzecie Polaków podczas świątecznych zakupów denerwuje się tłumami na ulicach i w sklepach. Prawie połowie z nas przeszkadzają nieuprzejmi ludzie w kolejkach. Dlatego w cyklu Twoje Zdrowie w Faktach - na niespełna tydzień przed Świętami - będziemy mówić o tym, jak pozbyć się przedświątecznego stresu. "Jeden ze sposobów to zdrowych oddech" - przekonuje Dagmara Skalska, trenerka prawidłowego oddychania.
 • Oddychanie jest możliwe bez udziału mózgu

  Oddychanie jest możliwe bez udziału mózgu

  Naukowcy odkryli innowacyjną terapię farmakologiczną, która jest w stanie przywrócić oddech sparaliżowanym szczurom. Być może wkrótce będzie można ją zastosować u osób po przebytym urazie kręgosłupa.
 • Cierpi na nią 1500 Polaków - jak wygrać z astmą ciężką?

  Cierpi na nią 1500 Polaków - jak wygrać z astmą ciężką?

  ​Duszności, brak tchu, ucisk w klatce piersiowej, a także przewlekły lęk i zaburzenia snu - tak wygląda rzeczywistość około 1500 Polaków, którzy codziennie zmagają się z astmą ciężką. Najcięższa postać astmy, to poważne powikłania utrudniające normalne funkcjonowanie i najgorsze rokowania. Zdiagnozowanie tej choroby równa się najczęściej z koniecznością przewartościowania swojego życia i ograniczeniem aktywności życiowej.
 • Oddech - najlepszy trener

  Oddech - najlepszy trener

  Oddech jest bardzo ważny, niestety często o tym zapominamy i - co najważniejsze - nie potrafimy oddychać właściwie - podkreśla joginka Ashleigh Sergeant. Specjalista zachęca, aby kilka razy w ciągu dnia poświęcić minutę na ćwiczenia oddechowe, które działają jak... kawa.
 • Oddech, który odchudza

  Oddech, który odchudza

  Wystarczy odpowiednia technika oddychania, aby zapewnić sobie smukłą sylwetkę, przyznaje były aktor Miki Ryosuke. Na swoim przykładzie, Ryosuke udowadnia, że wystarczą dwie minuty ćwiczeń oddechowych dziennie, aby stracić kilka centymetrów w talii.
 • Wstrzykiwany tlen ratunkiem dla osób z ostrą niewydolnością dróg oddechowych

  Wstrzykiwany tlen ratunkiem dla osób z ostrą niewydolnością dróg oddechowych

  Naukowcy ze Szpitala Dziecięcego w Bostonie zaprojektowali mikrocząsteczki wypełnione tlenem, które mogą być wstrzykiwane bezpośrednio do krwiobiegu i w ciągu kilku sekund odpowiednio natlenić krew.
 • Oklepywanie na kaszel

  Oklepywanie na kaszel

  Ten prosty zabieg jest wyjątkowo skuteczny w walce z przeziębieniem. Pomaga kaszlącemu smykowi pozbyć się śluzu zalegającego w oskrzelach i zapobiega rozwinięciu się choroby.

Filmy - Oddychanie (2)