odblaski

Artykuły - Odblaski (48)

 • Coraz szybciej zapada zmrok. Policja apeluje o odblaski

  Coraz szybciej zapada zmrok. Policja apeluje o odblaski

  Dzieci idące do szkoły oraz coraz krótsze dni to większe ryzyko wypadków na drogach, zwłaszcza jeśli brakuje dobrego oznakowania pieszych. W okresie jesienno-zimowym dochodzi do największej liczby wypadków z ich udziałem; policja apeluje o używanie odblasków.
 • Co roku na polskich drogach ginie 90 dzieci...

  Co roku na polskich drogach ginie 90 dzieci...

  ​Odblaskowe kamizelki, breloczki, smycze i opaski powinny być noszone na ramieniu, plecach lub na wysokości kolan. Takie elementy na ubraniu znacznie zwiększają bezpieczeństwo pieszego na drodze, bo zwiększają jego widoczność siedmiokrotnie.
 • Rewolucyjny wynalazek. Wystarczy kupić spray...

  Rewolucyjny wynalazek. Wystarczy kupić spray...

  Skończył się już okres pobłażania dla pieszych poruszających się po zmroku bez odblasków. Mandaty dla niechronionych uczestników ruchu drogowego sięgają niekiedy nawet 500 zł.
 • Szok! Już 15 tysięcy mandatów za brak odblasków!

  Szok! Już 15 tysięcy mandatów za brak odblasków!

  Ponad 15 tys. pieszych w tym roku zostało już ukaranych mandatami za nienoszenie odblasków po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym - podała policja. W czwartek podsumowano pierwszy etap akcji społecznej "Bezpieczny, bo widoczny", która propaguje noszenie odblasków.
 • Uwaga - 500 zł mandatu za "błahostkę". Musisz się pilnować!

  Uwaga - 500 zł mandatu za "błahostkę". Musisz się pilnować!

  Koniec pobłażania. Policja na poważnie zabrała się za pieszych, którzy po zmroku poruszają się po obszarze niezabudowanym bez wymaganych przepisami elementów odblaskowych.
 • Nie żyją dwie osoby. Bo nie miały odblasków

  Nie żyją dwie osoby. Bo nie miały odblasków

  Dwie osoby piesze zginęły potrącone przez kierującego mercedesem na drodze krajowej nr 65 w Dobrzyniewie. Kobieta i mężczyzna przechodzili przez jezdnię po zmroku, poza obszarem zabudowanym, nie mając na ciemnych ubraniach żadnych elementów odblaskowych.
 • Kompletnie pijany szedł poboczem ruchliwej drogi

  Kompletnie pijany szedł poboczem ruchliwej drogi

  Kamera wideorejestratora funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, podczas działań "Znicz" zarejestrowała pieszego, który poruszał się nieprawidłową stroną drogi krajowej nr 7 w miejscowości Podzamcze, dodatkowo nie miał wymaganych elementów odblaskowych i był nietrzeźwy.
 • Policja nie tylko poucza. Mandaty też daje! Nie ryzykuj!

  Już 460 pieszych od 31 sierpnia zostało ukaranych mandatami za nienoszenie odblasków po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Informację przekazała policja.
 • Piesi bez odblasków nie płacą mandatów. Płacą życiem

  Piesi bez odblasków nie płacą mandatów. Płacą życiem

  ​Kolejna ofiara na drodze, kolejny pieszy. W powiecie węgrowskim zginął 57-letni mężczyzna. Znajdował się na jezdni, w miejscu gdzie droga jest zupełnie nieoświetlona. Policja apeluje: Pozwólmy się zauważyć, chrońmy swoje życie, zakładajmy odblaski!
 • Odblaski. Festiwal pobożnych życzeń i pozornych działań

  Odblaski. Festiwal pobożnych życzeń i pozornych działań

  Kolejny wprowadzony niedawno przepis nakłada na pieszych obowiązek noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się drogą poza obszarem zabudowanym, w okresie od zmierzchu do świtu. Mówiąc najprościej - festiwal pobożnych życzeń i pozornych działań naszych decydentów trwa nadal.