ochrona zwierząt

Artykuły - Ochrona zwierząt (3)

 • Koale mogą wyginąć w Australii do 2050 r.

  Koale mogą wyginąć w Australii do 2050 r.

  ​Bez pilnej interwencji władz rządowych, koale wyginą w Nowej Południowej Walii przed rokiem 2050. Wszystko przez działalność człowieka.
 • Posłowie chcą usunąć całą branżę jednym przepisem

  Posłowie chcą usunąć całą branżę jednym przepisem

  Do Sejmu wpłynął niedawno poselski projekt ustawy, której tematem jest ochrona zwierząt w Polsce. Pomiędzy paragrafami umieszczony został jeden zapis, zakazujący stosowania kolców do odstraszania ptaków miejskich, w tym przede wszystkim gołębi. Nie tylko likwiduje on całą branżę związaną z zabezpieczaniem budynków przed ptactwem, ale niesie też ze sobą wiele negatywnych konsekwencji dla mieszkańców miast.
 • "Rzeczpospolita": Ludowcy chcą trzymać psy na łańcuchu?

  "Rzeczpospolita": Ludowcy chcą trzymać psy na łańcuchu?

  Sejm nie przyjmie projektu Platformy Obywatelskiej zwiększającego ochronę zwierząt. Jak wynika z informacji gazety, Polskiemu Stronnictwu Ludowemu nie spodobały się niektóre zapisy noweli. W Sejmie oponowało również lobby łowieckie.

Filmy - Ochrona zwierząt (1)

 • Groźne zjawisko na oceanie zagraża zwierzętom

  W tym, znajdującym się w Sausalito w pobliżu San Francisco, Ośrodku Rehabilitacji Ssaków Morskich już prawie nie ma wolnych miejsc. Weterynarze i liczni wolontariusze opiekują się tu obecnie ponad 200 młodymi uchatkami i mirungami. Według pracowników, ta wyjątkowo duża liczba płetwonogich pacjentów ma związek z rosnącą temperaturą oceanu oraz ze zjawiskiem zwanym El Niño. – Z powodu zmian temperatury, zwierzęta, szukając pokarmu, muszą nurkować o wiele głębiej – tam, gdzie woda jest chłodniejsza. Coraz trudniej jest więc im zdobyć wystarczającą ilość pożywienia – mówi weterynarz, dr Kara Field. Wszystkie zwierzęta, trafiające do tego ośrodka, zdradzają objawy niedożywienia.