ocenianie

Artykuły - Ocenianie (207)

 • Projekt noweli ws. oceniania uczniów. "To potwór legislacyjny"

  Klub PiS chce odrzucenia projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty dotyczącej zasad oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowelę krytykuje też SLD. Twój Ruch skłania się do głosowania za odrzuceniem projektu. Za jego uchwaleniem jest PO i PSL.
 • Agencja Moody's ocenia nasze banki

  Agencja Moody's ocenia nasze banki

  Agencja Moody's ocenia, że perspektywa dla polskiego systemu bankowego pozostaje negatywna - podała agencja Moody's w komunikacie.
 • MSP pozytywnie ocenia inwestycje Lotosu

  Wiceminister skarbu Rafał Baniak mówi, że MSP jest pozytywnie nastawione do zapowiadanych inwestycji i emisji akcji przez Grupę Lotos. Zaznacza jednak, że ostateczna decyzja wymaga dalszych analiz. Priorytetem dla resortu skarbu jest budowa wartości spółek.
 • NIK ocenia nasz budżet

  Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła wykonanie ustawy budżetowej na rok 2013.
 • GUS: Ocenia koniunkturę w przemyśle

  Koniunktura w przemyśle w lipcu oceniana jest korzystnie, lepiej niż przed rokiem, ale nieco gorzej niż w czerwcu - wynika z badania GUS. Oceny bieżącej i przyszłej produkcji oraz prognozy portfela zamówień są pozytywne. Sytuacja finansowa oceniana jest negatywnie, a prognozy są mniej korzystne od tych z czerwca. "W lipcu ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie plus 5 (w czerwcu plus 7). Poprawę koniunktury sygnalizuje 17 proc. badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 12 proc. (przed miesiącem odpowiednio 19 proc. i 12 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - napisano w komentarzu do badania. Autorzy badania oceniają, że oceny bieżącego portfela zamówień są negatywne, na co wpływa spadek zagranicznego portfela zamówień przy niewielkim wzroście krajowego portfela zamówień. "W najbliższych trzech miesiącach można oczekiwać
 • Michał Malitowski o ocenianiu innych

  Michał Malitowski o ocenianiu innych

  Michał Malitowski opowiada o jurorskich błędach oraz o tym, co w "Tańcu z gwiazdami" było dla niego największym zaskoczeniem.
 • Notariusze korzystnie oceniają planowane zmiany w spadkach

  Notariusze korzystnie oceniają planowane zmiany w spadkach

  Przyjęcie jako zasady odpowiedzialności za długi spadkowe tylko do wysokości przejętego majątku będzie zmianą rewolucyjną, ale korzystną - oceniają notariusze. Wskazują, że zmiana ta musi jednak łączyć się z akcją informacyjną skierowaną do spadkobierców.
 • Trudna sztuka oceniania

  Trudna sztuka oceniania

  Stres jest też po naszej stronie. Mamy dwie minuty na wypowiedź, a słów nie da się cofnąć - mówi Małgorzata Foremniak. Aktorka zdradza też, co sprawiło, że w "Mam talent!" śmieje się częściej, niż wcześniej.
 • Ocenianie nie jest łatwe

  Ocenianie nie jest łatwe

  Małgorzata Foremniak wyznaje, co stanowi dla niej największe wyzwanie w programie "Mam talent!".
 • Noble Securities ocenia Mercora

  Analitycy Noble Securities w raporcie z 21 października obniżyli rekomendację dla akcji spółki Mercor do "akumuluj" z "kupuj", podnosząc cenę docelową akcji spółki o 53 proc. do 24,1 zł.