"Oburzeni"

Artykuły - "Oburzeni" (142)

 • Tony Gatlif: W imieniu oburzonych imigrantów

  Tony Gatlif: W imieniu oburzonych imigrantów

  Francuski reżyser Tony Gatlif promował w środę w Warszawie swój film "Oburzeni". Obraz inspirowany jest esejem "Czas oburzenia!", autorstwa Stephane'a Hessela, 94-letniego dyplomaty nazywanego duchowym ojcem Ruchu Oburzonych.
 • Kolejna demonstracja "oburzonych" w Madrycie

  W centrum Madrytu ponownie dochodzi do demonstracji "oburzonych". Setki manifestantów zebrało się na centralnym placu miasta Puerta del Sol , by domagać się uwolnienia z policyjnego aresztu 18 działaczy zatrzymanych tam nad ranem.
 • Hiszpania: Protesty "oburzonych" w 80 miastach

  Hiszpania: Protesty "oburzonych" w 80 miastach

  Hiszpanie przeciwni rządowym programom oszczędności wyszli w sobotę na ulice blisko 80 miast, by demonstrować przeciw polityce cięć budżetowych w pierwszą rocznicę rozpoczęcia protestów i powstania ruchu "oburzonych".
 • Londyn: Zlikwidowano obozowisko "Oburzonych"

  Londyn: Zlikwidowano obozowisko "Oburzonych"

  Policjanci i urzędnicy sądowi zlikwidowali w nocy z poniedziałku na wtorek obozowisko ruchu "Okupuj Londyńską Giełdę" znajdujące się przed katedrą św. Pawła w Londynie. Akcja usuwania ok. 50 namiotów przebiegła bez większych incydentów, choć zatrzymano 20 osób.
 • Film o Ruchu Oburzonych w Polsce

  Film o Ruchu Oburzonych w Polsce

  "Oburzeni" ("Indignados") - nowy film Tony'ego Gatlifa, twórcy pamiętnych "Gadjo Dilo", "Vengo" oraz "Exils", pokazywany na zakończonym właśnie 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale, będzie miał polską premierę w maju, podczas 9. Planete+ Doc Film Festival.
 • Watykan: "Oburzeni" na Placu św. Piotra

  Watykan: "Oburzeni" na Placu św. Piotra

  Na Placu świętego Piotra doszło do demonstracji tzw. oburzonych i szamotaniny protestujących z policją. Aresztowano trzech manifestantów, w tym jednego, który wspiął się na świąteczną choinkę stojącą koło szopki.
 • Zjednoczeni dla globalnej zmiany

  Zjednoczeni dla globalnej zmiany

  "Oburzeni" to nowe, wcześniej nienotowane w skali świata zjawisko. Fala globalnych protestów rozprzestrzeniała się na zasadzie nieustannie rosnącej kuli śnieżnej.
 • Co dalej z ruchem "Oburzonych"?

  Co dalej z ruchem "Oburzonych"?

  Utopia - ustrój polityczny, opierający się na sprawiedliwości i równości. Teraz można dodać: jedyny, w którym politycy rzeczywiście dbają o wyborców, a banki bezpieczne i dobrze zarządzają naszymi pieniędzmi. Też tak uważasz? - To znak, że nie zetknąłeś się jeszcze z ruchem "Oburzonych".
 • Izrael: Tysiące "oburzonych" żądają sprawiedliwości społecznej

  Izrael: Tysiące "oburzonych" żądają sprawiedliwości społecznej

  Dziesiątki tysięcy "oburzonych" wzięły udział w sobotni wieczór w wiecu w Tel Awiwie, a także innych izraelskich miastach, by przypomnieć władzom żądania sprawiedliwości społecznej, pod znakiem których latem odbywały się największe w historii kraju protesty.
 • "Oburzeni" utworzyli drugi obóz w londyńskim City

  "Oburzeni" utworzyli drugi obóz w londyńskim City

  Antykapitaliści oburzeni ekscesami banków i wielkich korporacji utworzyli nowy obóz namiotowy przy placu Finsbury w sercu City, londyńskiej dzielnicy finansjery. Od tygodnia okupują również plac przed katedrą św. Pawła, co wymusiło jej zamknięcie.

Filmy - "Oburzeni" (1)

 • "Moja babcia będzie oburzona"

  Premier Donald Tusk za młodu popalał marihuanę i czerpał przyjemność z picia alkoholu. Co na to obywatele? Zobaczcie!