Obce niebo

Artykuły - Obce niebo (8)

 • "Obce niebo": Zbyt silne emocje

  "Obce niebo": Zbyt silne emocje

  W piątek, 16 października, mija dokładnie 5 lat od premiery filmu "Obce niebo". Dramat w reżyserii Dariusza Gajewskiego opowiadał o dramacie polskich rodziców, którym po emigracji do Szwecji tamtejsza opieka społeczna odbiera dziecko.
 • Dariusz Gajewski: Najlepsze intencje, tragiczne skutki

  Dariusz Gajewski: Najlepsze intencje, tragiczne skutki

  - Zrobiłem film o emocjach. Na tym poziomie Szwedzi i Polacy trochę się różnią - mówi Dariusz Gajewski, którego najnowsza produkcja zatytułowana "Obce niebo" opowiada o polskim małżeństwie mieszkającym w Szwecji, któremu miejscowa opieka społeczna bezpodstawnie odbiera dziecko.
 • "Obce niebo" [recenzja]: Zrozumieć nadwiślański temperament

  "Obce niebo" [recenzja]: Zrozumieć nadwiślański temperament

  "Obce niebo" to film cokolwiek problematyczny w ocenie. Nietrudno "kupić" jego intencje. Jednak sposób, w jaki reżyser rozgrzesza swoich bohaterów z popełnionych przezeń błędów, budzi wątpliwości.
 • "Obce niebo": O bólu bycia niezauważaną [teledysk]

  "Obce niebo": O bólu bycia niezauważaną [teledysk]

  "Obce niebo" w reżyserii Dariusza Gajewskiego to pełen emocji i napięcia film o sile rodzicielskiej miłości. W główne role - walczących o odzyskanie córki rodziców - wcielili się Agnieszka Grochowska (nagroda za główną rolę kobiecą na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni) oraz Bartłomiej Topa. Film będzie miał swoją premierę 16 października, dystrybutor udostępnił dziś towarzyszący filmowi teledysk do piosenki "Meteor Shower" zespołu Pictorial Candi.
 • "Obce niebo": Inspirowane prawdziwą historią

  "Obce niebo": Inspirowane prawdziwą historią

  ​Agnieszka Grochowska i Bartłomiej Topa zagrali w thrillerze psychologicznym "Obce niebo". Film Dariusza Gajewskiego trafi do kin 16 października. Opowiada o dramacie polskich rodziców, którym po emigracji do Szwecji tamtejsza opieka społeczna odbiera dziecko.
 • "Obce niebo": Czy odzyskają córkę? [teaser]

  "Obce niebo": Czy odzyskają córkę? [teaser]

  Jedno niewinne kłamstwo zamienia życie polskiego małżeństwa w Szwecji w prawdziwy koszmar. Bohaterowie "Obcego nieba", Basia i Marek, stają twarzą w twarz z bezduszną biurokracją, z którą wygrać można tylko balansując na granicy prawa. Trzymający w napięciu film Dariusza Gajewskiego będzie miał swoją premierę 16 października.
 • "Obce niebo": Grochowska i Topa tracą córkę

  "Obce niebo": Grochowska i Topa tracą córkę

  "Obce niebo" to trzymająca w napięciu polsko-szwedzka opowieść o małżeństwie, którego życie z dnia na dzień zostaje wywrócone do góry nogami. Oparta na faktach historia pokazuje, do czego są w stanie posunąć się rodzice kierowani miłością do własnego dziecka. Film z fascynującymi rolami Agnieszki Grochowskiej oraz Bartłomieja Topy w kinach od 16 października.
 • "Obce niebo": Grochowska znów u Gajewskiego

  "Obce niebo": Grochowska znów u Gajewskiego

  O dramacie polskich rodziców, którym po emigracji do Szwecji odebrane zostaje dziecko, opowie thriller psychologiczny "Obce niebo". Zdjęcia do filmu trwają w Warszawie. W obsadzie są m.in. Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa oraz popularny aktor szwedzki Per Morberg.

Zdjęcia - Obce niebo (10)

Filmy - Obce niebo (3)

 • "Obce niebo" [trailer]

 • "Obce niebo" [teaser]

  Jedno niewinne kłamstwo zamienia życie polskiego małżeństwa w Szwecji w prawdziwy koszmar. Bohaterowie „Obcego nieba”, Basia i Marek, stają twarzą w twarz z bezduszną biurokracją, z którą wygrać można tylko balansując na granicy prawa. Trzymający w napięciu film Dariusza Gajewskiego będzie miał swoją premierę 16 października
 • Topa i Grochowska zagrają małżeństwo walczące o odzyskanie dziecka

  W Warszawie dobiegają końca zdjęcia do filmu „Obce niebo” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Obraz ma być thrillerem psychologicznym opartym na prawdziwych wydarzeniach. Gajewski opowie historię polskiego małżeństwa, które emigruje do Szwecji. Zamiast szczęścia i dobrobytu parę czeka rozczarowanie, gdy szwedzka opieka społeczna odbiera im córkę. W rolach głównych wystąpią Agnieszka Grochowska i Bartłomiej Topa. Premiera kinowa planowana jest na 2015 rok.