oakland

Artykuły - Oakland (16)

 • NFL - porażka Raiders, trzy punkty Janikowskiego

  Sebastian Janikowski zdobył trzy punkty, a jego zespół Oakland Raiders przegrał na wyjeździe z Denver Broncos 21:37 w poniedziałkowym meczu ligi futbolu amerykańskiego NFL.
 • Tankowiec uderzył w podporę mostu w San Francisco

  Tankowiec uderzył w podporę mostu w San Francisco

  Liczący ponad 200 m długości tankowiec staranował w poniedzialek jedną z podpór mostu łączącego San Francisco z Oakland, doznając jedynie niewielkich uszkodzeń. Nie doszło do skażenia środowiska.
 • B.student oskarżony o masakrę w Oakland nie przyznaje się do winy

  Były student pielęgniarstwa One Goh, oskarżony o zabójstwo siedmiu osób i usiłowanie zabójstwa dalszych trzech na jednej z uczelni w Oakland w stanie Kalifornia, oświadczył za pośrednictwem obrońcy z urzędu, że nie przyznaje się do winy.
 • USA: Były student oskarżony o masakrę na uczelni

  USA: Były student oskarżony o masakrę na uczelni

  Były student pielęgniarstwa One Goh został w środę oskarżony o zabójstwo siedmiu osób i usiłowanie zabójstwa dalszych trzech na jednej z uczelni w Oakland, w stanie Kalifronia. Grozi mu kara śmierci.
 • Strzelanina na uczelni w Kalifornii. 7 ofiar śmiertelnych

  Strzelanina na uczelni w Kalifornii. 7 ofiar śmiertelnych

  Siedem osób zginęło w poniedziałek w wyniku strzałów oddanych na religijnej uczelni w Oakland w Kalifornii przez byłego studenta; trzy osoby są ranne - poinformowały lokalne władze. Sprawca został zatrzymany.
 • Brad Pitt inspiracją dla kibiców

  Brad Pitt inspiracją dla kibiców

  Historia znanego amerykańskiego aktora Brada Pitta, który wcielił się w rolę menedżera Oakland Athletics, ma zachęcić azjatyckich kibiców do oglądania baseballa. Start amerykańskiej ligi odbędzie się 28 marca w... Japonii.
 • Policja użyła gazu łzawiącego i granatów w starciach z "Oburzonymi"

  Policja w Oakland (Kalifornia) użyła w sobotę gazu łzawiącego i granatów odurzających podczas starć z setkami "oburzonych". Demonstranci obrzucali policjantów kamieniami, butelkami i petardami. Według najnowszego bilansu zatrzymano ok. 300 osób.
 • USA: Port w Oakland unieruchomiony

  USA: Port w Oakland unieruchomiony

  Port w Oakland, w Kalifornii, jeden z największych amerykańskich ośrodków przeładunku kontenerów, został w środę praktycznie unieruchomiony przez demonstrantów protestujących przeciwko nierównościom ekonomicznym - poinformowały lokalne władze.
 • Oakland centrum ruchu "99 procent": wiece, pochody, strajk

  Miasto Oakland w Kalifornii stało się w tych dniach najsilniejszym ośrodkiem protestów "Okupuj Wall Street", które rozpoczęły się w połowie września w Nowym Jorku i rozszerzyły na całe Stany Zjednoczone.
 • Biały zastrzelił czarnoskórego. Minimalna kara

  Setki demonstrantów wyszły w piątek na ulice Oakland w Kalifornii, po tym jak sąd w Los Angeles wymierzył białemu, byłemu policjantowi minimalny możliwy wymiar kary za śmiertelne postrzelenie nieuzbrojonego czarnego mężczyzny na peronie kolejowym.