nowy lek

Artykuły - Nowy lek (5)

 • Eksperci: Pierwszy od wielu lat przełom w leczeniu raka trzustki

  Eksperci: Pierwszy od wielu lat przełom w leczeniu raka trzustki

  Na konferencji w San Francisco (USA) onkolodzy ogłosili kolejny przełom w leczeniu nowotworów, tym razem dotyczy on zaawansowanego raka trzustki, jednego z najbardziej śmiertelnych nowotworów.
 • MZ przedstawiło nową listę leków refundowanych, idą zmiany

  Nowe leki przeciwzakrzepowe, produkty stosowane w białaczce, stwardnieniu rozsianym oraz nowy program leczenia chłoniaków - to główne zmiany na liście refundacyjnej, której projekt przedstawiło Ministerstwo Zdrowia. Ma ona zacząć obowiązywać od 1 lipca.
 • "Panaceum": Lek nowej generacji

  "Panaceum": Lek nowej generacji

  Główną bohaterką filmu Stevena Soderbergha jest Emily Hawkins (Rooney Mara), młoda kobieta z problemami, której mąż (Channing Tatum) właśnie wyszedł z więzienia. Cierpiąca na liczne lęki Emily dostaje od swojego psychiatry (Jude Law) nowy lek, który ma pomóc jej normalnie funkcjonować. Wkrótce okazuje się, że środek wywołuje niespodziewane skutki uboczne.
 • Arłukowicz: Na listę refundacyjną trafiły nowe leki

  Arłukowicz: Na listę refundacyjną trafiły nowe leki

  - Leki stosowane w terapii choroby Huntingtona oraz ciężkiej postaci łuszczycy znalazły się na nowej liście refundacyjnej, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia - poinformował w środę minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
 • Krajobraz po Jackson Hole

  Czekanie na to, co powie Ben Bernanke ujawniło wiarę części obserwatorów zakładających, że szef Fed może wyjść na mównicę i oznajmić że odkryto właśnie nowy lek na recesję oraz preparat pobudzający wzrost gospodarczy.

Filmy - Nowy lek (1)

 • Przełom w leczeniu białaczki?

  Czy medycyna wygra wreszcie z białaczką? Pojawił się lek, który - jak zapowiada prof. Piotr Rzepecki, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Hematologii - może okazać się przełomowy w leczeniu choroby. Badania wykazały, że wydłuża on czas remisji choroby w porównaniu ze standardowymi metodami leczenia. Gazyvaro stosuje się w terapii chorych na wcześniej nieleczoną przewlekłą białaczkę limfocytową.