nowe technologie

Artykuły - Nowe technologie (265)

Filmy - Nowe technologie (56)

 • Nowe technologie w walce z koronawirusem

  Aleksandra Przegalińska to badaczka nowych technologii. W „Dzień Dobry TVN” opowiedziała o tym, czy mogą one pomóc w walce z koronawirusem. Czy sztuczna inteligencja jest w stanie przewidywać nadchodzące epidemie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Projekt TAMA wstępem do dalszego rozwoju

  Projekt TAMA zostaje w listopadzie wdrożony do operacyjnych działań w sieci Exatel i za jego pośrednictwem będą świadczone usługi bezpieczeństwa dla klientów firmy. Projekty, które tworzy Exatel, co istotne, trafiają do wdrożenia a nie na półki, więc liczymy, że uda nam się linię produktów dalej rozwijać - podkreśla Teodor Buchner, ekspert ds. projektów badawczo-rozwojowych w EXATEL.
 • Cyberbezpieczeństwo jest istotnym elementem rozwoju firmy

  Wszyscy mamy wbudowane pewne mechanizmy związane z chronieniem się przed atakami w sieci jako poszczególni użytkownicy, poszczególne firmy oraz państwo. Firmy potrzebują usług związanych z cyberbezpieczeństwem, ponieważ dzięki temu mogą osiągnąć przewagę technologiczną. Zabezpieczona firm sprawniej działa i wzbudza większe zaufanie – podkreślił wiceprezes EXATEL Rafał Magryś.
 • Zachowanie partnerstwa publiczno-prywatnego jest istotnym elementem poprawy cyberbezpieczeństwa

  Państwo nie chce i nie powinno tylko we własnym zakresie podejmować tematu cyberbezpieczeństwa. Żeby był on skutecznie realizowany, to sektor komercyjny i państwowy uzupełniony o obszar nauki powinny ze sobą w tej kwestii ściśle współpracować – mówi Interii wiceminister cyfryzacji Karol Okoński podczas V Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC w Katowicach.