Biznes - nowe otwarcie

Artykuły - Nowe otwarcie (16)

 • Inwestycje infrastrukturalne - nowe otwarcie (kolej)

  Inwestycje infrastrukturalne - nowe otwarcie (kolej)

  Za dalszym rozwojem kolei bezpiecznej, wygodnej i szybkiej, a po 2020 roku Kolei Dużych Prędkości, opowiadał się podczas EKG w Katowicach Krzysztof Celiński, dyrektor branży Mobility Siemens. Dyrektor Celiński uczestniczył w panelu dyskusyjnym "Inwestycje infrastrukturalne - nowe otwarcie (kolej)".
 • Poniedziałek - nowe otwarcia na walutach

  Eurodolar jest dziś rano, po godzinie piątej, w okolicach poziomu 1,0810. Oznacza to, że dolar jest stosunkowo mocny, jakkolwiek warto też zauważyć, że parę godzin wcześniej (tudzież w samej końcówce sesji piątkowej) notowania osuwały się jeszcze niżej, do 1,0790.
 • Iran: Polska liczy na nowe otwarcie

  Polska gospodarka liczy na nowe otwarcie z Iranem. Branża spożywcza czy meblarska mogą być tymi, które skorzystają z otwarcia irańskiego rynku - ocenia minister gospodarki, Janusz Piechociński po wizycie w Teheranie.
 • Polak -Turek dwa bratanki?

  Polak -Turek dwa bratanki?

  To może być nowe otwarcie gospodarcze - tak o zaczynającej się dziś wizycie szefa polskiej dyplomacji Grzegorza Schetyny w Turcji mówi wiceminister SZ Katarzyna Kacperczyk. Schetynie towarzyszyć będzie minister rolnictwa Marek Sawicki oraz ok. 150 przedstawicieli biznesu.
 • Nowe otwarcie Polimex-Mostosta

  Polimex-Mostostal S.A. wyemituje obligacje o wartości 140 mln zł. Obligacje obejmą inwestorzy finansowi, w tym Agencja Rozwoju Przemysłu. Polimex-Mostostal S.A. oraz spółki segmentowe podpisały z bankami Nową Linię Gwarancyjną. Gwarancje umożliwią szybki rozwój spółek segmentowych.
 • PSL chce przyciągnąć na polskie uczelnie pół miliona studentów z zagranicy

  Przyciągnięcie na polskie uczelnie 500 tys. studentów z zagranicy to kolejna z propozycji przygotowanego w Ministerstwie Gospodarki pakietu, który miałby być punktem wyjścia do dyskusji nt. nowego otwarcia programowego koalicji.
 • Nowe otwarcie książeczek mieszkaniowych

  Nowe otwarcie książeczek mieszkaniowych

  Już niedługo, oszczędzając przez 5 lat na cele mieszkaniowe, będzie można uniknąć podatku. Niestety zysk z tego tytułu rzadko kiedy przekroczy kilkaset złotych - wynika z szacunków Home Broker.
 • TVN gotowa na nowe otwarcie

  TVN gotowa na nowe otwarcie

  Canal+ ma w piątek sfinalizować transakcję, która pozwoli na fuzję platform satelitarnych i objęcie udziałów w TVN - dowiedział się "Puls Biznesu".
 • Śmierć na chodniku

  Śmierć na chodniku

  W 1999 roku reforma służby zdrowia była jedną z czterech wielkich reform premiera Buzka. To miało być nowe otwarcie na zdrowie. Były Kasy Chorych, NFZ... I co z tego? Na "zielonej wyspie" w XXI wieku śmierć czyha na chodniku.
 • Jedyna droga - cięcie wydatków i obniżanie podatków

  Jedyna droga - cięcie wydatków i obniżanie podatków

  - Stany Zjednoczone muszą obniżyć podatki i zredukować wydatki państwa. Bez tych ruchów nowe otwarcie w gospodarce nie nastąpi - to słowa Jimmy'ego Skinnera, prezesa firmy McDonald's. Wie co mówi, jego spółka to światowy gigant radzący sobie na rynku od wielu lat. Zatrudnia w kraju ponad 500 tys. osób.