noc

Artykuły - Noc (30)

 • Kodeksowe i zakładowe warunki wypłaty dodatków za pracę w nocy w 2017 r.

  Kodeksowe i zakładowe warunki wypłaty dodatków za pracę w nocy w 2017 r.

  W przepisach Kodeksu pracy uregulowano odrębnie zasady pracy w porze nocnej. Za pracę tę ustawodawca przyznał pracownikom dodatek do wynagrodzenia, który ma rekompensować uciążliwość tego rodzaju pracy. Od początku 2017 r. dodatki za pracę w nocy nie są już wliczane do wynagrodzenia minimalnego. Dodatki nocne w wysokości wynikającej z Kodeksu określają ich minimalny poziom. Natomiast przepisy zakładowe mogą je przyznawać w wyższej wysokości. W styczniu wyniosił on 4,76 zł, w lutym wyniesie 5 zł.
 • Cena leku wzrosła o 5500 procent przez jedną noc. Teraz czas na jej obniżkę?

  Cena leku wzrosła o 5500 procent przez jedną noc. Teraz czas na jej obniżkę?

  W biznesie nie ma miejsca na sentymenty. Doskonałym tego przykładem jest Martin Shkreli, były zarządzający funduszu hedgingowego, teraz szef Turing Pharmaceuticals, który podniósł cenę leku ratującego życie ponad 55-krotnie.
 • Czy krem na dzień nadaje się na noc?

  Czy krem na dzień nadaje się na noc?

  Jaka jest różnica między kremem na dzień i na noc? Czy w awaryjnych sytuacjach mogę tym pierwszym posmarować twarz także wieczorem?
 • Jak dbać o cerę po czterdziestce

  Jak dbać o cerę po czterdziestce

  Choć czas biegnie, ty chciałabyś wyglądać jak wiele lat temu... I jest to możliwe za sprawą kosmetyków!
 • Sylvia Day, Żar nocy

  Sylvia Day, Żar nocy

  ​Druga część zmysłowej opowieści o miłości przekraczającej granice jawy i snu już niedługo trafi do księgarń. Sylvia Day po raz kolejny zabiera swoje czytelniczki w ekscytującą podróż po krainie doznań zniewalających umysł i ciało.
 • Rosjanie świętują koniec polarnej nocy

  Rosjanie świętują koniec polarnej nocy

  ​Pierwszy świt - tak nazywa się święto obchodzone dziś w Murmańsku. Dla mieszkańców północnych regionów Rosji kończy się wielotygodniowa noc polarna.
 • Euromajdan: Musimy wytrzymać jeszcze sześć dni

  Euromajdan: Musimy wytrzymać jeszcze sześć dni

  Jeszcze co najmniej sześć dni chcą stać na Majdanie Niepodległości w Kijowie zwolennicy integracji Ukrainy z UE, którzy obawiają się, że 17 grudnia władze ich kraju podpiszą w Moskwie dokumenty, zbliżające Ukrainę do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu.
 • Większość świateł samochodów ma źle ustawione reflektory

  Większość świateł samochodów ma źle ustawione reflektory

  Takie wnioski płyną z badań Instytutu Transportu Samochodowego. Po kontroli w Warszawie okazało się, że tylko 8 procent lamp w przebadanych pojazdach spełnia wymogi.
 • Pielęgnacja skóry nocą

  Pielęgnacja skóry nocą

  Podczas snu skóra naprawia szkody, które w ciągu dnia wyrządzają jej słońce, wiatr i suche powietrze. Dlaczego? Ponieważ nocą skóra intensywniej pracuje. Wzrasta jej temperatura, poprawia się mikrokrążenie. Dzięki temu znacznie łatwiej wchłania składniki odżywcze z kosmetyków, odnawia się i regeneruje.
 • Niesamowite wideo: Setki błyskawic rozświetliły noc nad zatoką

  Niesamowite wideo: Setki błyskawic rozświetliły noc nad zatoką

  Gwałtowne burze i błyskawice nawiedzają amerykański stan Waszyngton od początku września. Jeden z filmowców postanowił uchwycić piękno i potęgę zjawiska, nie narażając przy tym swojego życia.

Filmy - Noc (4)