Niezgodna

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Niezgodna (Film (2014)[Divergent] Reż.Neil Burger) ,

Artykuły - Niezgodna (60)

 • "Niezgodna" [recenzja]: Taka sama

  "Niezgodna" [recenzja]: Taka sama

  Wyreżyserowana przez Neila Burgera "Niezgodna" jest adaptacją książki Veroniki Roth. Budzące natychmiastowe skojarzenia z "Igrzyskami śmierci" młodzieżowe widowisko science-fiction stanowi jedynie wypis pomysłów i wątków z innych tego typu opowieści. Paradoksalnie, gdyż "Niezgodna" jest w zamyśle peanem na cześć indywidualności.
 • Kate Winslet czarnym charakterem

  Kate Winslet czarnym charakterem

  Dla Kate Winslet był to rok wielkich zmian. Angielska aktorka, która niedawno wyszła ponownie za mąż, urodziła swoje trzecie dziecko, została uhonorowana gwiazdą na Hollywood Walk of Fame i wcieliła się w pierwszą w swojej karierze rolę czarnego charakteru w mającym swoją premierę w Polsce 4 kwietnia filmie akcji "Niezgodna".
 • "Niezgodna": 22 lata, 11 milionów egzemplarzy

  "Niezgodna": 22 lata, 11 milionów egzemplarzy

  Stephenie Meyer, autorka "Sagi Zmierzch", miała 31 lat, gdy wydana została pierwsza część jej serii powieści. Suzanne Collins miała 46 lat, gdy w sklepach pojawiła się pierwsza część "Igrzysk śmierci". Veronica Roth w momencie startu sprzedaży książki "Niezgodna" miała... 22 lata.
 • Wydobycie Bogdanki w I kw. zgodne z planem - prezes

  Wydobycie Bogdanki w pierwszym kwartale jest zgodne z planem - poinformował na konferencji Zbigniew Stopa, prezes Bogdanki.
 • Theo James: Nowy... Liam Hemsworth

  Theo James: Nowy... Liam Hemsworth

  29-letni Theo James zapowiada się na nowego Liama Hemswortha. Aktor niebawem pojawi się na dużym ekranie jako tajemniczy Cztery w adaptacji bestsellerowej powieści Veronici Roth "Niezgodna".
 • TK: Przepisy o janosikowym niezgodne z konstytucją

  TK: Przepisy o janosikowym niezgodne z konstytucją

  Przepisy o janosikowym dotyczące województw samorządowych są niezgodne z konstytucją, ponieważ nie określają żadnych granic wpłat do budżetu - uznał we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Przepisy przestaną obowiązywać po 18 miesiącach od ogłoszenia wyroku.

Filmy - Niezgodna (1)

 • "Niezgodna"

  Rzecz dzieje się w Chicago, w niedalekiej, ale mrocznej przyszłości. Ameryka niedawno została spustoszona przez wojnę. By utrzymać kruchy pokój, ludzie postanowili stworzyć sztywny system społeczny oparty na pięciu frakcjach, do których poszczególne jednostki są przypisywane na podstawie posiadanych cech charakteru. Każdy nastoletni obywatel, po przejściu badań psychologicznych i neurologicznych, musi dołączyć do wskazanej grupy. Beatrice „Tris” Prior (Shailene Woodley) nie zostaje zaklasyfikowana do żadnej z grup. Dołącza do buntowników, sprzeciwiających się ustalonemu porządkowi społecznemu, i staje się wrogiem systemu...