'Nietykalni'

Artykuły - 'Nietykalni' (-6)

 • Rolnicy w Polsce nadal nietykalni!

  Rolnicy w Polsce nadal nietykalni!

  Senat nie wprowadził w środę poprawek do przepisów, które zakładają, że w 2015 i 2016 r. za rolników posiadających gospodarstwo mniejsze niż 6 hektarów składkę zdrowotną - tak jak obecnie - zapłaci budżet.
 • Polscy rolnicy nadal nietykalni. My zapłacimy składki

  Polscy rolnicy nadal nietykalni. My zapłacimy składki

  Rada Ministrów przedłużyła obowiązywanie na 2015 i 2016 rok dotychczasowej składki zdrowotnej dla rolników - poinformowało CIR. Za rolników posiadających gospodarstwo mniejsze niż 6 hektarów składkę - tak jak obecnie - zapłaci budżet. Rozwiązania przyjęte w projekcie nowelizacji ustawy są tożsame z tymi, które obowiązywały w latach 2012-2014.
 • Polski rolnik wiecznie nietykalny?

  Polski rolnik wiecznie nietykalny?

  Polskie Stronnictwo Ludowe za punkt honoru postawiło sobie niedopuszczenie do opodatkowania rolników podatkiem dochodowym. Tak długo, jak stronnictwo to będzie u władzy (lub języczkiem u wagi, od którego zależy istnienie koalicji) takowych danin rolnicy płacić nie będą. Polityk PSL Eugeniusz Grzeszczak nie pozostawia żadnych złudzeń.
 • ZUS pozostaje jednak nietykalny

  ZUS pozostaje jednak nietykalny

  Emeryt, któremu ZUS niesłusznie zawiesił wypłatę emerytury, bo na podstawie niekonstytucyjnego przepisu, nie dostanie wyrównania za okres zawieszenia - orzekł wczoraj Sąd Okręgowy w Legnicy. Sąd uznał, że emerytura należy się dopiero od ogłoszenia wyroku TK.