Niepokonane

Artykuły - Niepokonane (104)

 • Krzysztof Zanussi: Jestem z miasta niepokonanego

  Krzysztof Zanussi: Jestem z miasta niepokonanego

  - Czułem dumę, że jestem z miasta niepokonanego, choć powstanie warszawskie upadło; pamiętam, jak po powrocie do zniszczonego miasta, cieszyłem się, że na przekór temu co się zdarzyło, miasto pokazywało, że żyje - wspomina w rozmowie z PAP reżyser Krzysztof Zanussi.
 • "Gagarin": Pokonać grawitację

  "Gagarin": Pokonać grawitację

  W maju na ekrany polskich kin zawita "Gagarin" - spektakularna ekranizacja historii pierwszego człowieka, któremu udało się pokonać grawitację i wzlecieć w kosmos.
 • Białoruś: Dolar pokonał psychologiczną granicę

  Białoruś: Dolar pokonał psychologiczną granicę

  Na Białorusi rosną kursy zachodnich walut. W kantorach amerykańska waluta pokonała kolejną barierę psychologiczną. Za jednego dolara płacono już 10 tysięcy rubli.
 • Kinga Preis: Pokonać "przeciwnika"

  Kinga Preis: Pokonać "przeciwnika"

  Mijają dwa tygodnie od chwili, gdy najnowszy obraz Wojtka Smarzowskiego "Pod Mocnym Aniołem" szturmem wdarł się na szczyt listy kinowych przebojów w Polsce (obecnie zobaczyło go już ponad pół miliona Polaków). Jak współpracę z reżyserem wspomina jedna z gwiazd "Anioła" - Kinga Preis?
 • Jak pokonać kryzys?

  Jak pokonać kryzys?

  Gospodarstwa domowe mogą w 2013 roku mocniej niż dotąd odczuć spowolnienie gospodarcze - alarmuje "Rzeczpospolita".
 • Licencja na pokonanie Bonda?

  Licencja na pokonanie Bonda?

  Dystrybutorzy nie przestraszyli się konkurencji ze strony Jamesa Bonda i w nadchodzący weekend, poza "Skyfall" Sama Mendesa, na ekrany trafia aż 7 premierowych pozycji. Pytanie, czy ktoś ma licencję na pokonanie agenta 007?
 • Które lokaty pokonały inflację?

  Które lokaty pokonały inflację?

  Rzeczywista rentowność zakładanych przed rokiem 12-miesięcznych depozytów bankowych wynosi średnio 0,22 proc. Najwyższy realny zysk po uwzględnieniu podatku i inflacji wyniósł niespełna 2 proc.
 • Jak pokonać podatek Belki?

  Jak pokonać podatek Belki?

  Bankowy trik z dzienną kapitalizacją odsetek już przestał chronić przed podatkiem od zysków kapitałowych. Czy są jeszcze sposoby na inwestowanie bez "Belki"?
 • "Komisarz Alex" pokonał konkurencję

  "Komisarz Alex" pokonał konkurencję

  Miniony weekend obfitował w telewizyjne premiery. Jedną z nowych propozycji był serial "Komisarz Alex" z główną rolą Jakuba Wesołowskiego. Emitowany w sobotę wieczorem serial pokonał konkurencję. Zgromadził przed telewizorami prawie 5 mln widzów.
 • Rynek eurodolara nie pokonał ważnego oporu

  Rynek eurodolara nie zdołał w czwartek pokonać ważnego poziomu. Marazm na rynku osłabił nieznacznie kursy par euro-złoty i dolar-złoty. Jutrzejsze dane mogą rozstrzygnąć poziom sentymentu inwestorów na nadchodzący tydzień.

Filmy - Niepokonane (2)

 • Marta Żmuda Trzebiatowska i "Niepokonane"

  „Niepokonana kobieta to taka, która walczy do końca i wychodzi zwycięsko z każdej opresji. Za zwycięstwo można też uznać trudne doświadczenie, którym może się podzielić z innymi kobietami. Przestrzec je i nauczyć, jak unikać niebezpieczeństwa. Takie są dla mnie właśnie bohaterki naszego programu – silne, twarde, zdeterminowane” – mówi gospodyni programu „Niepokonane”, Marta Żmuda Trzebiatowska.
 • Marta Żmuda Trzebiatowska gospodynią programu „Niepokonane”

  Marta Żmuda Trzebiatowska wraca do roli gospodyni programu telewizyjnego. Znana aktorka poprowadzi program „Niepokonane”, przedstawiający prawdziwe historie kobiet, które zdołały uciec z rąk swoich oprawców. Aktorka ma nadzieję, że pokaże on kobietom, jak rozpoznawać niebezpieczeństwo, i uchroni je od zagrożenia.