niemiecki przemysł

Artykuły - Niemiecki przemysł (19)

 • Koszmarne dane z niemieckiego przemysłu

  Koszmarne dane z niemieckiego przemysłu

  Ostatnio dość głośnym echem odbił się mocny spadek indeksu PMI w Polsce, wieszczący spowolnienie w naszym przemyśle w rozpoczynającym się roku. Niestety, badania potwierdzane są przez tzw. twarde dane. W niemieckim przemyśle tak źle nie było od czasu eurokryzysu.
 • Niemiecki przemysł w programie

  Eurodolar jest na 1,1550, czyli nadal dość nisko - jakkolwiek powyżej wczorajszych minimów, które wykreowano w pobliżu 1,1530. Balansujemy zatem w dolnych rejonach konsolidacji utrzymującej się z grubsza od połowy maja.
 • "Handelsblatt" Możliwe wzajemne zniesienie ceł na samochody

  "Handelsblatt" Możliwe wzajemne zniesienie ceł na samochody

  Ambasador USA w Niemczech zapowiedział szefom niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego, że prezydent Donald Trump zawiesiłby groźbę wprowadzenia ceł na samochody importowane z Unii Europejskiej, jeśli UE zniosłaby cła na samochody amerykańskie.
 • Niemiecki przemysł i silniejszy USD

  Jak wiadomo, niektóre - a nawet liczne, choć z pewnością nie wszystkie - odczyty makro z Niemiec są w ostatnich miesiącach trochę słabe, niekiedy nawet bardzo mizerne. Dziś rano mieliśmy dynamikę produkcji przemysłowej za kwiecień. Oczekiwano +0,2 proc. m/m, wygenerowano faktycznie spadek o 1 proc. W skali rocznej po uwzględnieniu sezonowości było +2 proc.
 • Niemiecki przemysł i wskaźnik Sentix

  Nad ranem poznaliśmy chiński PMI dla usług - obniżył lot z 52,7 pkt do 50,6 pkt. O 8:00 ukazał się sierpniowy odczyt na temat niemieckiej produkcji przemysłowej. Wypadł nader pozytywnie: oczekiwano +0,7 proc. m/m (lub +0,9 proc., wg innych źródeł) oraz +2,9 proc. r/r, faktycznie odnotowano +2,6 proc. m/m oraz +4,7 proc. r/r.
 • Rząd Merkel rzecznikiem branży motoryzacyjnej?

  Rząd Merkel rzecznikiem branży motoryzacyjnej?

  Niemieckie stowarzyszenie LobbyControl skrytykowało kanclerz Angelę Merkel i jej rząd za działania w charakterze "rzecznika" niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego. Zdaniem działaczy parasol ochronny rządu doprowadził do bezkarności producentów aut.
 • Williams, Draghi, niemiecki przemysł

  Wczorajsze wystąpienie Mario Draghiego było w sumie banalne, dotyczyło zresztą artystycznego patronatu EBC, tak więc nie miało to większego znaczenia. John Williams z Fed mówił z kolei o tym, że ogólnie rzecz biorąc gospodarka USA się poprawia i wzmacnia, jakkolwiek istnieją ryzyka, jeśli chodzi o wzrost globalny.
 • Niemieckie koncerny chcą zatrudniać imigrantów: "Możemy pomóc tworząc nowe miejsca pracy"

  Niemieckie koncerny chcą zatrudniać imigrantów: "Możemy pomóc tworząc nowe miejsca pracy"

  Niemiecki przemysł chce odgrywać aktywną rolę jako "część społeczeństwa" w integracji imigrantów oferując miejsca pracy, a także głośno przeciwstawiając się ksenofobii.
 • Niemiecki przemysł rozczarowuje

  Mimo negatywnych danych z niemieckiej gospodarki rynki odrabiały straty odnotowane pod koniec poprzedniego tygodnia.
 • Wall Street odpłynęła

  Ostatnie dwa tygodnie na rynkach finansowych to niemal niezmącony optymizm. Początkowo można było go tłumaczyć nadziejami po wypowiedziach przedstawicieli EBC. Obecnie jednak coraz trudniej jest znaleźć sensowne uzasadnienie. Na pewno są nim wczorajsze dane z Europy, szczególnie o zamówieniach w niemieckim przemyśle. Dziś dane o niemieckiej produkcji, raport Banku Anglii o inflacji, zaś w nocy pakiet danych z Chin.

Filmy - Niemiecki przemysł (1)