nieletni

Artykuły - Nieletni (10)

Filmy - Nieletni (3)

  • "Problemem jest to, że ileś miesięcy wcześniej, zanim dojdzie do tragedii, te dzieci zwykle nie mają pomocy"

    Badania pokazują, że Polska jest na drugim miejscu w Europie, jeśli chodzi o samobójstwa nieletnich. - Problemem jest to, że ileś miesięcy wcześniej, zanim dojdzie do tragedii, te dzieci zwykle nie mają pomocy - powiedziała dr hab. n. med. Barbara Remberk, konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. Z czego to wynika? Na co zwrócić uwagę w zachowaniu dziecka? Socjolog Agnieszka Taper opowiedziała o tym jak nie stygmatyzować nastolatków. (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Ten problem może dotyczyć również twojego dziecka!

    Nieletni nie mają na ogół problemów ze zdobyciem alkoholu. Sprzedawcy rzadko korzystają z prawa do legitymowania młodych osób chcących kupić alkohol. Kampania "Pozory mylą, dowód nie" ma to zmienić - mówi Danuta Gut, dyrektor biura zarządu ZPPP Browary Polskie.
  • Akcja przeciw sprzedaży alkoholu nieletnim

    Chcemy uświadomić sprzedawcom, że sprzedaż alkoholu osobom nieletnim jest przestępstwem i może nieść ze sobą dolegliwe konsekwencje - mówi rzecznik Komendanta Głównego Policji, Mariusz Sokołowski. Właśnie ruszyła kolejna edycja kampanii "Pozory mylą, dowód nie".