niedźwiedzie

Artykuły - Niedźwiedzie (69)

Filmy - Niedźwiedzie (4)

 • Hodowca dzikich zwierząt traktuje niedźwiedzie z czułością

  Ten właściciel ogrodu dla dzikich zwierząt bawi się ze swoimi niedźwiedziami jakby to były małe szczeniaczki. Jim Kowalczik udowadnia, że każde zwierzę można „wychować”, nawet tak niebezpieczne. Na filmie nagranym przez jedną z pracownic ogrodu widać mężczyznę, który z nieskrywaną radością bawi się ze swoimi pupilami. Są nimi 15-letnie niedźwiedzice syryjskie Amy i Jenny. Na nagraniu można zobaczyć m.in. jak Jim bawi ze zwierzętami w chowanego, a po „złapaniu” przez niedźwiedzie przytula się do nich. Niedźwiedzice Amy i Jenny trafiły do ośrodka po nieudanej próbie odbudowy tego zagrożonego wyginięciem gatunku. (STORYFUL/x-news)
 • Rumunia. Dzikie niedźwiedzie atakują ludzi w miastach

  Coraz częściej niedźwiedzie szukają pożywienia w rumuńskich miastach. Atakują przy tym ludzi.
 • Byki i niedźwiedzie - na giełdzie i nie tylko

  Z czym kojarzy się Polakom byk i niedźwiedź? Dla osób z branży finansowej skojarzenie jest oczywiste, ale dla innych... Zapraszamy do oglądania!
 • Okaleczają i dręczą niedźwiedzie w imię zysku!

  "Farmy niedźwiedzi" działające w Korei Południowej i innych krajach Dalekiego Wschodu to haniebny przykład ludzkiej obojętności wobec cierpienia zwierząt. Niedźwiedzie zamykane są w ciasnych klatkach o wymiarach 2x2 metry! Spędzają w nich całe życie. Są więzione w jednym tylko celu: mają dostarczać człowiekowi żółci, często upuszczanej w bardzo bolesny dla nich sposób – za pomocą metalowych lub gumowych rurek wbitych w brzuch... W kulturach dalekowschodnich od wieków wierzono, że niedźwiedzia żółć to cudowne lekarstwo na wszelkie dolegliwości – od ogólnego osłabienia i przemęczenia organizmu po nowotwory. Także i dziś niedźwiedzia żółć wykorzystywana jest do produkcji różnych "cudownych" specyfików. Ceną za to jest straszny los tych drapieżników, o których uwolnienie od lat walczą obrońcy praw zwierząt.