niedźwiedź

Artykuły - Niedźwiedź (66)

 • ​Niedźwiedzica Ekaterina: Karę dożywocia musi odsiadywać z ludźmi

  ​Niedźwiedzica Ekaterina: Karę dożywocia musi odsiadywać z ludźmi

  W zakładzie karnym w kazachskim mieście Kustanaj osadzonych jest 730 więźniów. Tylko jeden z nich ma basen i karę dożywotniego pozbawienia wolności. Mowa o niedźwiedzicy Ekaterinie, która najprawdopodobniej już nigdy nie opuści więziennych murów.
 • Zabójcze jak... pluszowy miś

  Zabójcze jak... pluszowy miś

  Okazuje się, że największe zagrożenia kryją się w niewinnych z pozoru przedmiotach i czynnościach. Do codziennych wiadomości rzadko przebija się fakt, że każdego dnia tysiące ludzi odnosi poważne obrażenia, bo nie potrafi właściwie używać noży kuchennych. Są jednak jeszcze bardziej niewinne przedmioty, które odpowiadają za ciężkie obrażenia i śmierć. Jednymi z nich są pluszowe misie.
 • RMF: Z cyrku do zoo: Wyrwano mu pazury i kły

  RMF: Z cyrku do zoo: Wyrwano mu pazury i kły

  Niedźwiedź Baloo, który z cyrkowej przyczepy trafił do poznańskiego zoo, ma za sobą pierwszy spacer na powietrzu. By okaleczone zwierzę miało spokój, zamknięto dla gości tę część ogrodu zoologicznego, w której przebywa – informuje RMF FM.
 • Niedźwiedzie jeszcze nie śpią, gągoły już zimują

  Niedźwiedzie jeszcze nie śpią, gągoły już zimują

  Bytujące na Podkarpaciu niedźwiedzie nadal są aktywne. W ostatnich dniach misie swoje tropy zostawiły m.in. w Bieszczadach. Natomiast ponad 1,5 tys. ptaków, m.in. gągołów, łabędzi niemych i kormoranów, rozpoczęło zimowanie nad zbiornikiem wodnym w Myczkowcach.
 • W Bieszczadach szukają niedźwiedzia. Zaatakował ratowników

  W Bieszczadach szukają niedźwiedzia. Zaatakował ratowników

  Rano w rejonie Olszanicy w Bieszczadach zostaną wznowione poszukiwania 60-latka oraz rannego niedźwiedzia. Wczoraj zwierzę zaatakowało ratowników GOPR, którzy quadem szukali zaginionego.
 • Taśma samoprzylepna naprawi wszystko

  Taśma samoprzylepna naprawi wszystko

  Przywykliśmy do tego, że Australia i Rosja, to dwa miejsca, gdzie może zawsze stać nam się krzywda, a ze strony natury nic już nas nie może zaskoczyć. Do tego grona dołącza Alaska. Zobaczcie z jakiego powodu.
 • Nietypowe temperatury. Niedźwiedzie wybudzają się z zimowego snu

  Nietypowe temperatury. Niedźwiedzie wybudzają się z zimowego snu

  Dość wysoka jak na styczeń temperatura i mała ilość śniegu w Tatach sprawiają, że niedźwiedzie wybudzają się z zimowego snu. Część tych drapieżników nie śpi i wędruje po Tatrach - powiedział specjalista od tatrzańskiej fauny Filip Zięba.

Filmy - Niedźwiedź (115)

 • Widowiskowa akcja ratunkowa! Nieprzytomny młody niedźwiedź spuszczony z drzewa

  To dopiero widowiskowa akcja ratunkowa! Na ulicach amerykańskiego miasteczka Cabot pojawił się młody niedźwiedź. Zostawiony przez niedźwiedzicę do "zmężnienia" samiec stanowił niemałe zagrożenie dla mieszkańców. Na szczęście udało się zapobiec problemom. Niedźwiedziowi podano odpowiednie środki i bezpiecznie złapano drapieżnika na… drzewie. Zobaczcie tylko jak sprawnie udało się przeprowadzić akcję. Po przebudzeniu niedźwiedź zostanie wypuszczony na wolność.
 • Niedźwiedź włamał się do domku i… nie mógł wyjść

  Ten czarny niedźwiedź bardzo wystraszył wypoczywającą w górach rodzinę. Postanowił wejść do ich domku letniskowego, a potem zapomniał jak się z niego wydostać! Interweniować musiała policja, która pomogła mu bezpiecznie wrócić do lasu.
 • Myślał, że smacznie prześpi się na łonie natury. Musiał uciekać przed niedźwiedziem grizzly

  Pewien mężczyzna chciał się zdrzemnąć podczas swojej wycieczki po kanadyjskim Parku Narodowym Banff. Chwila nieuwagi przysporzyła mu jednak wiele stresu. Gdy położył się na ławce, zza drzew wyłonił się niedźwiedź. Na szczęście wołania innych zwiedzających szybko go zbudziły i udało mu się bezpiecznie uciec.
 • Niedźwiedź wykrada odpadki z przydomowego śmietnika

  Na jednym z osiedli w mieście Black Mountain w Północnej Karolinie, do przydomowego śmietnika dobierał się niedźwiedź. Zwierzak wiedziony zapachem podkradł się i porwał worek z odpadkami. Spokojnym krokiem odszedł z nim w sobie wiadomym kierunku.