niedźwiedź

Artykuły - Niedźwiedź (73)

 • Filigranowe terriery kontra niedźwiedź. Domowy monitoring nagrał spektakularne starcie

  Filigranowe terriery kontra niedźwiedź. Domowy monitoring nagrał spektakularne starcie

  ​Macie czasem delikatne obawy o to, że gdy śpicie, mogą odwiedzić was nieproszeni goście? Kiedy pewna mieszkanka Kalifornii postanowiła uciąć sobie popołudniową drzemkę, do jej domu wszedł... niedźwiedź. Na szczęście na niespodziewaną wizytę zareagowały natychmiast psy właścicielki, które, mimo wyraźnej różnicy w rozmiarach, zdołały przegonić intruza. Wszystko nagrała kamera domowego monitoringu.
 • ​Niedźwiedzie zatamowały ruch. Nietypowe zdarzenie na drodze

  ​Niedźwiedzie zatamowały ruch. Nietypowe zdarzenie na drodze

  Gdy stoimy w korku, często zastanawiamy się, co takiego się wydarzyło, że doszło do zatrzymania ruchu. Wśród najpopularniejszych odpowiedzi znajdziemy: wypadki, awarie czy roboty drogowe, wśród tych najmniej typowych - niedźwiedzia przeprowadzającego swoje młode przez ulicę.
 • Niedźwiedź ruszył w pogoń za narciarzem. Mężczyzna chciał ratować innych

  Niedźwiedź ruszył w pogoń za narciarzem. Mężczyzna chciał ratować innych

  Do groźnego incydentu doszło na stoku w rumuńskim Predeal, gdzie niedźwiedź ruszył w kilkuminutową pogoń za jednym z narciarzy. Mężczyzna próbował odciągnąć drapieżnika od innych ludzi, ryzykując przy tym swoim życiem. Całe zdarzenie zostało nagrane i szybko rozpowszechniło się w internecie.
 • Niedźwiedzia jama pod własnym domem. Do odkrycia doprowadził wyciek gazu

  Niedźwiedzia jama pod własnym domem. Do odkrycia doprowadził wyciek gazu

  Niecodziennego odkrycia dokonali pracownicy firmy obsługującej instalacje gazowe. Zostali oni wezwani przez właściciela nieruchomości, w celu zatrzymania niekontrolowane wycieku błękitnego paliwa. Gdy zajrzeli pod budynek, znaleźli tam olbrzymiego niedźwiedzia śpiącego wraz z młodymi.
 • ​Meksyk: Atak niedźwiedzia zakończony... selfie

  ​Meksyk: Atak niedźwiedzia zakończony... selfie

  Sieć obiega bardzo nietypowe zdjęcie z zdjęcie z Meksyku. Za mrożącą krew w żyłach fotografią z groźnym niedźwiedziem, która stała się hitem internetu stoi nie mniej przerażające wideo!
 • ​Atak niedźwiedzia. Ojciec zachował się jak bohater!

  ​Atak niedźwiedzia. Ojciec zachował się jak bohater!

  Włoskie media donoszą o groźnym zajściu w Dolomitach. Ojciec i syn podczas zdobywania szczytu Monte Peller na północy Włoch zostali zaatakowani przez niedźwiedzia. Najbardziej niewiarygodna okazała się jednak postawa 59-letniego mężczyzny!
 • ​Niedźwiedzica Ekaterina: Karę dożywocia musi odsiadywać z ludźmi

  ​Niedźwiedzica Ekaterina: Karę dożywocia musi odsiadywać z ludźmi

  W zakładzie karnym w kazachskim mieście Kustanaj osadzonych jest 730 więźniów. Tylko jeden z nich ma basen i karę dożywotniego pozbawienia wolności. Mowa o niedźwiedzicy Ekaterinie, która najprawdopodobniej już nigdy nie opuści więziennych murów.
 • Zabójcze jak... pluszowy miś

  Zabójcze jak... pluszowy miś

  Okazuje się, że największe zagrożenia kryją się w niewinnych z pozoru przedmiotach i czynnościach. Do codziennych wiadomości rzadko przebija się fakt, że każdego dnia tysiące ludzi odnosi poważne obrażenia, bo nie potrafi właściwie używać noży kuchennych. Są jednak jeszcze bardziej niewinne przedmioty, które odpowiadają za ciężkie obrażenia i śmierć. Jednymi z nich są pluszowe misie.

Filmy - Niedźwiedź (46)

 • Widok do zapamiętania na zawsze! Przyroda jest piękna

  Na styku świata ludzi i zwierząt dzieją się wyjątkowe rzeczy. To właśnie tam można przyjrzeć się z bliska dzikiej przyrodzie, nieskrępowanej ogrodzeniami czy wysokim murem. Chyba każdy z nas pozazdrości bohaterom powyższego filmu, którzy mieli szansę podejrzeć dzikie niedźwiadki w ich naturalnym środowisku.
 • Przecierali oczy ze zdumienia. Na gałęzi siedział...

  Pewien niedźwiedź, mieszkający w belgijskim zoo, został przyłapany na karkołomnej wspinaczce. Zwierzę weszło na drzewo i na wysokości prawie 20 metrów zrobiło sobie odpoczynek. Po kilku godzinach misio bezpiecznie zszedł na dół. Ciekawe, czy podobały mu się widoki.
 • Niedźwiedź wyszedł pod koła. Finał?

  Pewien rowerzysta w trakcie zjazdu w górach natknął się na młodego niedźwiedzia. Miś chyba nie był zainteresowany bliższym poznaniem, bo gdy tylko bezpiecznie przeszedł przez rowerową jezdnię czmychnął w gęstwinę.
 • Wyjrzeli za namiotu, a tam... olbrzym buszuje w zapasach

  Wczasowicze na jednym z pól kempingowych nie spodziewali się, że zamiast błogiego wypoczynku czeka ich solidny zastrzyk adrenaliny! Odwiedził ich bowiem ogromny niedźwiedź, skuszony pozostawionym na stole jedzeniem. Dogodne miejsce obserwacyjne mieli szczególnie ludzie, których zwierzak zaskoczył tuż obok ich namiotu. Zobaczcie!