NHK

Artykuły - NHK (3)

 • Filmy 8K: NHK nakręciła dwie ważne produkcje 8K

  Filmy 8K: NHK nakręciła dwie ważne produkcje 8K

  NHK - japoński nadawca publiczny, zdążył zrealizować na terenie Europy dwie duże produkcje 8K Ultra HD. Obie powstały tuż przed globalnym zamknięciem wszystkich produkcji teatralnych i operowych. Ekipa filmowa NHK nakręciła w 8K 106-minutowy występ baletu romantycznego w 2 aktach pt. „Giselle” w Opéra National de Paris - doszło tam do koprodukcji 8K między NHK i Operą Paryską. Druga produkcja to balet „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego z Opery w Londynie.
 • Japonia uruchomiła pierwszy na świecie kanał 8K

  Japonia uruchomiła pierwszy na świecie kanał 8K

  Zgodnie z zapowiedziami, japoński nadawca publiczny NHK uruchomił w weekend dwa nowe kanały w ultrawysokiej rozdzielczości - odpowiednio w 4K i 8K. Po odliczaniu, w sobotę, dokładnie o godz. 10:00 czasu lokalnego nadawca zaczął wyświetlać programy 8K i 4K na specjalnie przygotowanych ekranach. Transmisja kanałów BS4K i BS8K jest prowadzona drogą satelitarną, jednak nie jest osiągalna dla europejskiego widza.
 • Co pokaże pierwszy na świecie kanał 8K?

  Co pokaże pierwszy na świecie kanał 8K?

  Przedstawiciel NHK poinformował podczas konferencji MIPCOM, że ten japoński nadawca publiczny uruchomi 1 grudnia br. dwa nowe kanały UHD. Jeden z nich będzie nadawany w 4K, a drugi w Super Hi-Vision (8K).