nazarbajew

Artykuły - Nazarbajew (9)

 • Kazachstan chce być nowym azjatyckim tygrysem. Zapowiada gospodarcze przyśpieszenie

  Kazachstan chce być nowym azjatyckim tygrysem. Zapowiada gospodarcze przyśpieszenie

  - Wzrost gospodarczy w 2017 r. wyniesie ponad 5 proc. - mówi wiceminister gospodarki Kazachstanu Serik Żumangarinov i zapowiada, że niskie poziomy cen ropy naftowej i gazu na rynku nie odbiją się negatywnie na kondycji gospodarki. Plany są bardzo optymistyczne. Szacuje się, że PKB w br. w Kazachstanie może rosnąć o połowę wolniej, niż oczekiwania resortu gospodarki. Kazachstan ma jednak plan na pobudzenie gospodarki nie tylko w okresie krótkoterminowym, ale również na najbliższe lata.
 • Prezydent Kazachstanu chce odwracać bieg rzek

  Prezydent Kazachstanu chce odwracać bieg rzek

  Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zaproponował dziś podczas forum gospodarczego, w którym uczestniczył również prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, by skierować bieg syberyjskich rzek na południe i w ten sposób walczyć z suszą.
 • Kazachstan: Prezydent podpisał ustawę o kontroli internetu

  Kazachstan: Prezydent podpisał ustawę o kontroli internetu

  Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew podpisał ustawę o kontroli internetu, która zdaniem Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) jest represyjna - poinformowali przedstawiciele organizacji.
 • "Prezydent Kazachstanu chciał mnie zabić"

  "Prezydent Kazachstanu chciał mnie zabić"

  Rachat Alijew, były zięć prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa, twierdzi, że były teść chciał go zabić - wynika z wywiadu Alijewa dla najnowszego wydania austriackiego tygodnika "Profil".
 • Miliard kary dla Eni

  Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zapewnił w poniedziałek, że nie planuje się zmiany warunków kontraktu z włoskim koncernem energetycznym Eni w sprawie eksploatacji kazachskiego złoża naftowego Kaszagan.
 • Kazachstan: Prezydent ogłasza rozwiązanie parlamentu

  Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew ogłosił w środę rozwiązanie niższej izby parlamentu i zapowiedział przedterminowe wybory.
 • Kazachstan proponuje budowę kanału

  Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zaproponował w niedzielę budowę kanału łączącego Morze Kaspijskie z Morzem Czarnym, który mógłby posłużyć do transportu surowców energetycznych z Azji Środkowej.
 • "Ropociąg koniecznie z udziałem Rosji"

  "Ropociąg koniecznie z udziałem Rosji"

  Przebywający z wizytą oficjalną w Kazachstanie prezydent Lech Kaczyński spotkał się w czwartek przed południem w Astanie, stolicy kraju, z prezydentem Nursułtanem Nazarbajewem.
 • Mniej zabawy, więcej nauki

  Mniej zabawy, więcej nauki - z takim przesłaniem prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zwrócił się do swoich gubernatorów. Prezydent strofował urzędników, m.in. za nadmierne spędzanie czasu na różnego rodzaju zabawach i przyjęciach.