nawierzchnia

Artykuły - Nawierzchnia (16)

 • Ciche nawierzchnie zamiast ekranów?

  Ciche nawierzchnie zamiast ekranów?

  Zastosowanie cichej nawierzchni drogowej daje efekt porównywalny do zmniejszenia ruchu pojazdów o połowę lub podwojenia dystansu między źródłem hałasu i jego odbiorcą. W Polsce mamy takie technologie - zwraca uwagę Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych.
 • Jeździ się lepiej, ale wieczorem...

  W Polsce okresowo ustały opady śniegu, co pozwoliło odśnieżyć drogi. Obecnie sytuacja wygląda nieco lepiej, aczkolwiek popołudniu spodziewane są ponownie intensywne opady.
 • Nowa murawa na stadionie Legii

  Na stadionie Legii Warszawa dobiegła końca wymiana murawy. Nowa nawierzchnia została położona niespełna dobę przed meczem ligowym z Lechem Poznań.
 • W poniedziałek zaczyna się Wimbledon

  W poniedziałek zaczyna się Wimbledon

  Od poniedziałku Agnieszka Radwańska, Łukasz Kubot i Michał Przysiężny będą rywalizować w singlu na trawiastych kortach w Wimbledonie, trzecim tegorocznym turnieju zaliczanym do tenisowego Wielkiego Szlema.
 • Arka chce grać na stadionie rugby

  We wtorek o godz. 10.00 zbiera się w Warszawie Komisja ds. Licencji dla Klubów Ekstraklasy, która ma podjąć decyzję w sprawie licencji dla Arki.
 • Osiem ofiar mrozu. Poprawia się sytuacja na drogach

  Po gwałtownym spadku temperatury oraz intensywnych opadach śniegu sytuacja na drogach w całym kraju powoli się poprawia. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Synoptycy zapowiadają, że nadal będą utrzymywać się minusowe temperatury. Z powodu wychłodzenia organizmu zmarło osiem osób.
 • Wybór najkorzystniejszej oferty na "Wykonanie przebudowy Placu Wolności i ulicy Kościuszki w Czarnkowie - nowa nawierzchnia z kostki i płyt granitowych"

  Raport bieżący nr 13/2009Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd Anti S.A. informuje, że w dniu 20 marca 2009 roku powziął informację o wyborze przez Gminę Miasta Czarnków oferty złożonej przez Anti S.A. na "Wykonanie przebudowy Placu Wolności i ulicy Kościuszki w Czarnkowie - nowa nawierzchnia z kostki i płyt granitowych" Wartość oferty: 6 972 675,48 PLN brutto Zadanie będzie realizowane do dnia 30 lipca 2010 roku. O zawarciu umowy
 • Ruszyła modernizacja drogi nr 7

  Rozpoczęły się prace związane z modernizacją prawie 35-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 7 od Rabki do polsko-słowackiej granicy w Chyżnem, w Małopolsce. Kosztem blisko 212,8 mln zł w ciągu dwóch lat trasa zostanie przebudowana, a nawierzchnia wzmocniona do unijnych norm obciążeń.
 • Kubica na Interlagos

  Kubica na Interlagos

  Zbliża się kolejna, ostatnia już runda mistrzostw świata Formuły 1 - GP Brazylii.
 • "Wariaci wyjechali, normalni zostali w parkingu"

  "Wariaci wyjechali, normalni zostali w parkingu"

  Takiego obrotu sprawy nie spodziewali się nawet najwięksi fani "Żurawi". W prestiżowych derbach Małopolski Stal Rzeszów pokonała rywala zza miedzy, broniącą tytułu Unię Tarnów w rekordowych rozmiarach 71:18.