nature

Artykuły - Nature (41)

 • RMF 24: "Nature": 8 ważnych dla nauki wydarzeń 2016 roku

  RMF 24: "Nature": 8 ważnych dla nauki wydarzeń 2016 roku

  Tygodnik "Nature" podsumowuje mijający 2016 rok w nauce. Publikuje między innymi listę ośmiu wydarzeń, nie tylko bezpośrednio naukowych, które miały i zapewne jeszcze będą mieć największy wpływ na rozwój różnych dziedzin nauki w przyszłości. Niekoniecznie zresztą pozytywny.
 • Olejek – do kąpieli najlepszy

  Olejek – do kąpieli najlepszy

  Lśniące, gładkie ciało było w starożytności synonimem zdrowia i piękna. Dlatego m.in. Egipcjanki dodawały do kąpieli pachnące olejki, które uelastyczniały skórę. Warto pójść w ich ślady i zafundować sobie supernatłuszczającą kąpiel, szczególnie wtedy, gdy masz suchą skórę.
 • Gra źródłem młodości dla ludzkiego mózgu

  Gra źródłem młodości dla ludzkiego mózgu

  Pewnie niektórzy z was po przeczytaniu tytułu, złapią się za głowę. I słusznie, bo to właśnie tej części ciała dotyczyć będzie ten news.
 • Świat może stanąć w obliczu szoku naftowego

  Wpływ zmniejszających się zapasów ropy na gospodarkę przemawia za stopniowym odchodzeniem od paliw kopalnych. Takiego zdania są autorzy najnowszej analizy publikowanej przez tygodnik "Nature".
 • Włosy po lecie - szampon z miodem i filtrami UV Swiss Nature

  Włosy po lecie - szampon z miodem i filtrami UV Swiss Nature

  Ostatnie promienie mocnego, letniego słońca wpływają niekorzystnie na kondycję włosów zmęczonych upalnym latem i morskimi kąpielami.
 • Naukowcy: Przenieść stolicę Haiti trochę dalej

  Naukowcy: Przenieść stolicę Haiti trochę dalej

  Naukowcy z Uniwersytetu Miami postulują przeniesienie głównej infrastruktury stolicy Haiti o kilka kilometrów na północ. Mogłoby to zapobiec kolejnym zniszczeniom miasta przez trzęsienia ziemi w przyszłości - informuje pismo "Nature".
 • Po odkryciu Polaków trzeba zmieniać podręczniki

  Po odkryciu Polaków trzeba zmieniać podręczniki

  Odciski stóp i kości najstarszych czworonożnych zwierząt lądowych odkryli polscy naukowcy, prowadząc wykopaliska w Górach Świętokrzyskich. Wyniki swoich badań publikują na łamach najnowszego numeru prestiżowego tygodnika naukowego "Nature".
 • Plotki w świecie nauki: Odkryto ciemną materię?

  Czy koniec 2009 roku przyniesie największą sensację w dotychczasowej historii fizyki XXI wieku? Naukowe blogi aż huczą od plotek, że 18 grudnia tygodnik "Nature" opublikuje artykuł o bezpośrednim odkryciu śladów cząstek ciemnej materii.
 • Pielęgnacja nawilżająca Tołpa Planet of Nature

  Pielęgnacja nawilżająca Tołpa Planet of Nature

  Tołpa Planet of Nature to marka przyjazna naturze, stworzona w trosce o piękno i zdrowie skóry oraz dobro naszej planety. Podstawę zdrowej ekopielęgnacji stanowią starannie dobrane aktywne substancje pochodzenia roślinnego w połączeniu z ekologicznym torfem Tolpa.
 • Radykalna natura

  Radykalna natura

  Piękno natury niemal od zawsze było źródłem inspiracji dla kolejnych generacji artystów czy architektów. Lata sześćdziesiąte naszego wieku przyniosły coraz bardziej widoczną degradację środowiska naturalnego, a zmiany klimatyczne wymagają jak najszybszej reakcji całej ludzkości. "Radical Nature" to pierwsza wystawa zbierająca utopijne, wizjonerskie i inspirujące prace odzwierciedlające naszą ciągle zmieniającą się planetę.