menway - NATO

Synonimy:
Sojusz Północnoatlantycki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NATO (41)

 • ​Samoloty NATO przechwyciły rosyjskie bombowce nad Bałtykiem

  ​Samoloty NATO przechwyciły rosyjskie bombowce nad Bałtykiem

  Do incydentu z udziałem dwóch belgijskich F-16 i rosyjskich bombowców doszło 17 września w należącej do państw NATO przestrzeni powietrznej nad Morzem Bałtyckim.
 • Castlegate - najtajniejsza baza NATO

  Castlegate - najtajniejsza baza NATO

  O istnieniu Castlegate nie wiedzą nawet mieszkańcy najbliższej miejscowości. To stąd NATO może prowadzić wojnę. Z kimkolwiek. Byłem pierwszym polskim dziennikarzem, który wszedł do bunkra NATO w zachodnich Niemczech – pisze Marcin Górka, dziennikarz i współautor książek „Karbala” oraz „Psy z Karbali. Dziesięć razy Irak”.
 • Polskie myśliwce znów na pierwszej linii zimnego konfliktu z Rosją

  Polskie myśliwce znów na pierwszej linii zimnego konfliktu z Rosją

  Jutro Siły Powietrzne RP już po raz szósty zaczną dyżur bojowy w ramach misji Baltic Air Policing (BAP) - ochrony państw nadbałtyckich, nieposiadających własnych samolotów myśliwskich.
 • Bezpańskie bomby. Tak gubiono najstraszliwszą broń świata

  Bezpańskie bomby. Tak gubiono najstraszliwszą broń świata

  Wydawać by się mogło, że ludzie gubią telefony, klucze, albo skarpetki. A zgubienie czegoś większego jest wręcz niemożliwe. Jednak ,jak historia pokazuje, homo sapiens jest zdolny do wszystkiego. Nawet do zgubienia jednej z najbardziej śmiercionośnych broni na planecie.
 • Armia w rozsypce

  Armia w rozsypce

  Siły zbrojne Mali potrzebują nie tylko reorganizacji, przeszkolenia i nowego sprzętu, lecz także zupełnie inaczej myślących żołnierzy.
 • Polska szykowała Zachodowi atomową zagładę

  Polska szykowała Zachodowi atomową zagładę

  Zgodnie z zaakceptowanym w 1970 r. przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego planem, wojsko polskie było gotowe zaatakować Niemcy, Belgię, Holandię i Danię bronią atomową. Liczono się, że podczas walk z krajami NATO eksplodować mogło nawet 170 ładunków jądrowych. Do rozpętania atomowego Armagedonu wystarczył jeden rozkaz z Moskwy...
 • Sworzeń bosforski

  Sworzeń bosforski

  Turcja, do niedawna zafascynowana Zachodem, coraz częściej spogląda w przeciwną stronę i zbliża się do Iranu, Rosji i Syrii.
 • Na kłopoty: Mi-8

  Na kłopoty: Mi-8

  W czasie czterozmianowej misji w Etiopii polskie załogi śmigłowców uratowały dziesiątki tysięcy ludzi.
 • Ważna brama na wschód

  Ważna brama na wschód

  "Korpus jest dziś dla sojuszu, podobnie jak przed 12 laty, ważną bramą na wschód, pozwalającą wypełniać kluczową misję, jaką przed nim postawiono: integrowanie nowych krajów członkowskich paktu północnoatlantyckiego" - mówi generał Rainer Korff.
 • Wojna, o której nie chcemy słyszeć

  Wojna, o której nie chcemy słyszeć

  Większość Polaków przypomina sobie o konflikcie w Afganistanie, gdy zginie kolejny żołnierz z biało-czerwoną flagą na ramieniu. "Najemnicy, okupanci!" - krzykną co bardziej zbulwersowani. Kim jednak są żołnierze, którzy walczą na wojnie, jaką Polska toczy 4,5 tys. km od swoich granic? Co przeżywają, kiedy zabiją? A co, gdy stają się ofiarami? O tym wszystkim pisze Marcin Ogdowski w książce "zAfganistanu.pl. Alfabet polskiej misji".