nasiona

Artykuły - Nasiona (41)

 • Przesyłki z nasionami z Chin - nie wiadomo, kto stoi za tą akcją

  Przesyłki z nasionami z Chin - nie wiadomo, kto stoi za tą akcją

  W ostatnich tygodniach mieszkańcy m.in. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii oraz Polski otrzymują z Chin niezamówione przesyłki zawierające nasiona. Nie wiadomo, z jakiego powodu te paczki są wysyłane pod konkretne adresy, ani kto stoi za tą akcją. Jedno jest pewne - nasiona pochodzą spoza Unii Europejskiej i są nieoznakowane.
 • Nawet 15 proc. środków ochrony roślin może być podrobionych lub pochodzić z nielegalnego źródła

  Nawet 15 proc. środków ochrony roślin może być podrobionych lub pochodzić z nielegalnego źródła

  Nawet 15 proc. polskiego rynku środków ochrony roślin mogą stanowić preparaty podrobione lub pochodzące z nielegalnego źródła - szacuje Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin. Używający takich specyfików rolnicy narażają się nie tylko na straty w plonach, lecz także na sankcje finansowe w postaci kilkutysięcznej grzywny, utratę certyfikatów oraz dotacji unijnych. Wprowadzającym takie substancje na rynek grozi zaś kara pozbawienia wolności.
 • Jak zapobiegać hemoroidom

  Jak zapobiegać hemoroidom

  Siedzący tryb życia i niezdrowa dieta sprzyjają hemoroidom. Jest to coraz powszechniejsze schorzenie. Aby do niego nie dopuścić, wykorzystaj to, że latem łatwiej o aktywność fizyczną i bogaty w błonnik jadłospis.
 • ​Arka Noego pełna nasion

  ​Arka Noego pełna nasion

  W wiecznej zmarzlinie na Spitsbergenie znajduje się niezwykły skarbiec, który najlepiej można określić mianem botanicznej Arki Noego. Umieszczone tam nasiona roślin uprawnych z całego świata stanowią zabezpieczenie dla ludzkości na wypadek katastrofy ekologicznej.
 • Soczewica - skarb na talerzu

  Soczewica - skarb na talerzu

  To jedna z najzdrowszych roślin strączkowych, ale ciągle nie dorównuje popularnością fasoli czy grochowi. A ma naprawdę wyjątkowy smak i zawiera cenne dla zdrowia składniki.
 • Nasiona chia: Sposób na zdrowie prosto od Azteków

  Nasiona chia: Sposób na zdrowie prosto od Azteków

  Nasiona chia, zwane również szałwią argentyńską, to niedawne odkrycie miłośników zdrowej żywności.
 • Groźne bakterie w Europie: Uwaga na nasiona z Egiptu

  Groźne bakterie w Europie: Uwaga na nasiona z Egiptu

  Komisja Europejska ostrzegła Hiszpanię i sześć innych państw UE przed nasionami kozieradki importowanymi z Egiptu w 2009 i 2010 roku, które mogły mieć związek ze szczepem bakterii EHEC w Niemczech i Francji.
 • Trujący "barszcz Sosnowskiego" atakuje Kanadę

  W wakacyjnym sezonie jednym z najważniejszych tematów w Kanadzie w ostatnich dniach stała się tutejsza odmiana trującej rośliny - barszczu Sosnowskiego.
 • Skarby ze strączka

  Skarby ze strączka

  Niektóre z nich znamy dobrze, inne tylko ze słyszenia. Sprawdź, które rośliny strączkowe mają wstęp na talerzyk małego dziecka i dlaczego warto, by się na nim znalazły.
 • Skarby ze strączka

  Skarby ze strączka

  Niektóre z nich znamy dobrze, inne tylko ze słyszenia. Sprawdź, które rośliny strączkowe mają wstęp na talerzyk małego dziecka i dlaczego warto, by się na nim znalazły.

Filmy - Nasiona (3)