Narodowy Program Mieszkaniowy

Artykuły - Narodowy Program Mieszkaniowy (6)

 • Państwo dopłaci do oszczędności mieszkaniowych - jak dużo?

  Państwo dopłaci do oszczędności mieszkaniowych - jak dużo?

  Na przyszły rok zapowiadana jest ustawa, a od kolejnego Polacy mają zacząć oszczędzać na cele mieszkaniowe w ramach Indywidualnych Kont Mieszkaniowych. Za systematyczne oszczędzanie państwo dopłaci premię. Na razie nie znamy dokładnie jej wysokości, ale z zapowiedzi rządowych wynika, że będzie ona wyższa niż obecnie proponowane oprocentowanie lokat w bankach.
 • Beata Szydło: Rozpoczynamy realizację programu Mieszkanie plus

  Rozpoczynamy realizację programu Mieszkanie plus; dzisiaj uruchamiamy pilotaż w 17 miastach - powiedziała premier Beata Szydło w środę w Katowicach, inaugurując ten rządowy program budowy mieszkań.
 • "Mieszkanie plus" za dwa lata. W przyszłym roku rusza budowa

  "Mieszkanie plus" za dwa lata. W przyszłym roku rusza budowa

  Dziś podpisanie listów intencyjnych przez BGK Nieruchomości z siedemnastoma samorządami. W przyszłym roku powinny ruszyć budowy, a pod koniec 2018 r. mają być gotowe mieszkania pod wynajem w ramach programu "Mieszkanie plus". Może ich być kilka tysięcy. Rozmawiamy z Włodzimierzem Stasiakiem, wiceprezesem BGK Nieruchomości, spółki zależnej Banku Gospodarstwa Krajowego.
 • PiS się przeliczyło. Już nie potrzeba 3 mln lokali

  PiS się przeliczyło. Już nie potrzeba 3 mln lokali

  Dziesięć lat temu Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało budowę 3 mln lokali. Teraz wystarczy dużo mniej, bo deficyt wynosi tylko 468 tys.
 • Szydło: Po długim weekendzie rząd przedstawi Narodowy Program Mieszkaniowy

  Szydło: Po długim weekendzie rząd przedstawi Narodowy Program Mieszkaniowy

  Po długim weekendzie zostanie zaprezentowany i skierowany na posiedzenie Rady Ministrów Narodowy Program Mieszkaniowy - poinformowała na posiedzeniu rządu premier Beata Szydło.
 • Ulgi nie wykluczą pakietu

  Decyzja rządu o odrzuceniu wniosku ministra finansów z lata ubiegłego roku o wycofaniu z Sejmu części ustaw mieszkaniowych niebawem pozwoli przyjąć nareszcie ustawy, warunkujące zapowiadany od czterech lat Narodowy Program Mieszkaniowy.