narkomania

Artykuły - Narkomania (15)

 • Rzadka choroba atakuje narkomanów

  Rzadka choroba atakuje narkomanów

  Siedem osób w San Diego zmarło w ostatnich miesiącach z powodu zgorzeli gazowej, infekcji wywołanej przez bakterie beztlenowe z rodzaju Clostridium. Wszyscy zażywali superczystą heroinę z czarnej smoły.
 • Irlandia: Legalna heroina i kokaina na własny użytek?

  Irlandia: Legalna heroina i kokaina na własny użytek?

  Irlandia zamierza zdekryminalizować posiadanie niewielkich ilości narkotyków przeznaczonych przez posiadacza na własny użytek. Uregulowanie prawne dotyczy również tak zwanych twardych narkotyków: heroiny i kokainy.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Szkoła zagrożona narkomanią

  W większości skontrolowanych polskich szkół profilaktyka narkotykowa ogranicza się do zdawkowego poruszania tematu przez nieprzygotowanych do tego nauczycieli - wynika z raportu NIK, na który powołuje się "Gazeta Polska Codziennie".
 • Miasta świata, których lepiej unikać...

  Miasta świata, których lepiej unikać...

  Niektóre miejsca na świecie, choć mogłyby być rajskimi krainami, są dla turystów prawdziwymi pułapkami. Nairobi, Karaczi i Bagdad to metropolie, które lepiej omijać, jeśli z podróży chcemy wrócić cali i zdrowi. Ba, nawet w Tbilisi turyści muszą zachować czujność...
 • Chińscy doktorzy Mengele XXI wieku

  Chińscy doktorzy Mengele XXI wieku

  Mimo ogromnego postępu w medycynie, wciąż nie wynaleziono skutecznego leku na narkomanię i innego rodzaju uzależnienia. Ale chińscy lekarze mają swoją własną, kontrowersyjną metodę walki ze stale rosnącą liczbą narkomanów. Metoda polega na... usunięciu im fragmentów mózgów. Czy Chiny stają się kolebką doktorów Mengele XXI wieku?
 • Brytyjski komik ma własne pomysły na walkę z narkomanią

  Brytyjski komik ma własne pomysły na walkę z narkomanią

  Znany brytyjski komik Russell Brand nakręcił dla BBC film o narkomanii, w którym krytykuje podejście władz w walce z tym problemem społecznym. Celebryta ten ma za sobą 10 lat narkomanii i drugie 10 bez nałogów. W swym filmie przekonuje, że nie ściganie, ani zastępczy narkotyk, ale leczenie przez abstynencję jest tu skuteczne.
 • Senat poparł ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii

  Senat poparł ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii

  Senat poparł nowelę ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii pozwalającą na odstąpienie od ścigania za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków. Senatorowie nie zgodzili się na odrzucenie ustawy, poparli wniosek o przyjęcie ustawy bez poprawek.
 • Sejm znowelizował ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Po ostrej kłótni

  Sejm znowelizował ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Po ostrej kłótni

  Zmieniona ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje możliwość odstąpienia od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków.
 • Myszka Miki a narkomania

  Myszka Miki a narkomania

  Myszka Miki nie będzie walczyć z narkomanią - ogłosiły włoskie media informując o fiasku pomysłu wykorzystania słynnej postaci z kreskówki w kampanii przeciwko tej pladze.
 • Odchody fretki bronią przeciwko narkomanii?

  "Amerykański rząd uznał odchody fretki za efektywną broń przeciwko narkomanii" - zakpiła według doniesień agencji Reutera grupa miłośników tych udomowionych drapieżników z porad administracji USA, jak pozbyć się niezużytych leków, aby nie trafiły w niepożądane ręce.

Filmy - Narkomania (8)

 • W szponach nałogu. To powolna śmierć

  Ci młodzi ludzie przez cały dzień myślą tylko o jednym: jak zdobyć silny narkotyk, będący mieszanką marihuany, heroiny i różnych substancji chemicznych. Nikt na nich nie czeka. Nie mają domu, rodziny ani pracy. Błąkają się po ulicach Johannesburga, od czasu do czasu łapiąc jakieś dorywcze zajecie, aby zarobić na narkotyki. – To nie jest życie. Czasem mam wrażenie, że mogę przestać brać w każdej chwili, bo ja naprawdę chcę żyć, ale coś mi na to nie pozwala. To takie uczucie, jakby robak zjadał cię od środka – mówi jeden z narkomanów; nie zgodził się na pokazanie twarzy. Dragi sieją ogromne spustoszenie wśród młodych mieszkańców przedmieść RPA. Skala problemu jest coraz większa, a rząd rozkłada ręce.
 • Klinika grozy! Traktowali pacjentów jak zwierzęta

  To miejsce budzi przerażenie! Klinika leczenia uzależnień w mieście Haripur w Pakistanie była nią tylko z nazwy. Za zamkniętymi drzwiami działy się tam dantejskie sceny. Pacjenci - mężczyźni - przez cały czas pozostawali skucie kajdanami; nawet, kiedy szli do toalety. Byli również regularnie bici. Jeden z nich w trakcie pobytu w "klinice" stracił wzrok... Rzekoma klinika została założona przez znanego pakistańskiej policji oszusta, który postanowił sprytnie wykorzystać fakt, iż w Pakistanie istnieje ogromne zapotrzebowanie na tego typu usługi medyczne. Liczbę narkomanów w tym kraju szacuje się na 900 tysięcy. Narkotyki w Pakistanie kosztują tyle, co nic - sprawia to bliskość Afganistanu, światowego potentata w produkcji heroiny, której ogromne ilości są przemycane przez pakistańskie terytorium.
 • Poruszająca historia byłego narkomana

  Niesamowita i poruszająca historia byłego narkomana, złodzieja i chuligana, który pomimo swojego tragicznego położenia, wyszedł na prostą i dziś pomaga m.in. trudnej młodzieży. Zapraszamy do wywiadu z Dobromirem "Makiem" Makowskim.
 • Plaga uzależnień od heroiny!

  W ciągu ostatnich 10 lat liczba osób uzależnionych od heroiny wzrosła w Stanach Zjednoczonych dwukrotnie. Niektórzy uważają, że ma to związek z coraz trudniejszym dostępem do silnych leków przeciwbólowych, sprzedawanych na receptę. Niewykluczone, że ci, którzy brali je do tej pory, zaczęli zasilać szeregi heroinistów. - Heroinę można łatwo kupić, dodatkowo jej cena spadła. Nic dziwnego, że uzależnia się od niej wielu młodych ludzi – mówi dr Marc Fishman. Wśród takich młodych niewolników nałogu jest Dustin, który dziś stara się walczyć z uzależnieniem. Był jednak taki czas, kiedy wydawał na narkotyk 150 dolarów dziennie. Bez porannej dawki nie potrafił wstać z łóżka.