napęd 4x4

Artykuły - Napęd 4x4 (9)

 • RAV4, Land Cruiser czy Hilux, czyli jakie auto z napędem 4x4 wybrać?

  RAV4, Land Cruiser czy Hilux, czyli jakie auto z napędem 4x4 wybrać?

  Samochody z napędem 4x4 pozwalają sprawnie poruszać się niezależnie od pory roku, pogody, rodzaju i stanu nawierzchni. Nic dziwnego, że tak chętnie są wybierane nie tylko przez miłośników off-roadu, ale wszystkich tych, którym zdarza się jeździć po zniszczonym asfalcie i polnych drogach. Prezentujemy mały ranking samochodów z napędem na 4 koła, znajdujących się w ofercie japońskiej marki Toyota. Znajdziemy w niej crossovery, SUV-y, a także rasowe auta 4x4 - pickupy i terenówki.
 • xDrive - jak działa inteligentny napęd na 4 koła?

  xDrive - jak działa inteligentny napęd na 4 koła?

  Obecnie ponad 100 różnych modeli aut marki BMW jest wyposażonych w inteligentną technologię xDrive. Na jakiej zasadzie działa ten rodzaj napędu?
 • Czy warto wybrać samochód z napędem 4x4?

  Czy warto wybrać samochód z napędem 4x4?

  Po wypadku prezydenckiej limuzyny, do którego doszło na autostradzie A4, podniosły się głosy, że na wyjazd na narty wybrano zły samochód. Że zamiast autem tylnonapędowym vipa powinno się wieźć autem 4x4.
 • Napęd 4x4 zimą. Czy naprawdę jest lepszy?

  Napęd 4x4 zimą. Czy naprawdę jest lepszy?

  W powszechnej opinii jazda samochodem z napędem na 4 koła wspomaga prowadzenie pojazdu, daje większe szanse uniknięcia poślizgu. Z kolei zwolennicy aut z napędem na tylną oś cenią w takich samochodach możliwość kontrolowanego poślizgu i dużą radość z prowadzenia.
 • Miejska terenówka? Oto nowy fiat panda 4x4

  Miejska terenówka? Oto nowy fiat panda 4x4

  Na niespełna miesiąc przed oficjalną premierą na Paris Motor Show Fiat zdecydował się opublikować pierwsze zdjęcia i informacje dotyczące kolejnej odmiany nowej pandy - wersji z napędem 4x4.
 • Pierwsze mini JCW z napędem 4x4!

  Pierwsze mini JCW z napędem 4x4!

  Już 6 marca na salonie motoryzacyjnym w Genewie do rodziny Mini sygnowanych logiem John Cooper Works dołączy kolejny model.
 • 280 KM, napęd 4x4 i 7 miejsc. Taki jest nowy fiat!

  280 KM, napęd 4x4 i 7 miejsc. Taki jest nowy fiat!

  Fiat freemont, czyli rozwinięcie ciekawej koncepcji skrzyżowania suva z minivanem to pierwszy owoc przejęcia przez Fiata koncernu Chrysler.
 • Czy napęd na wszystkie koła jest potrzebny?

  Czy napęd na wszystkie koła jest potrzebny?

  Lansowany w coraz szerszej gamie aut napęd 4x4 zdaje się być konstrukcją, bez której nie sposób spokojnie przejechać przez polską zimę.
 • Karetki z napędem 4x4

  Pogotowie Ratunkowe w Suwałkach (Podlaskie) zakupiło dwie karetki z napędem na cztery koła, które będą obsługiwały gminy leżące na tzw. polskim biegunie zimna - poinformował Adam Szałanda, dyrektor pogotowia.

Filmy - Napęd 4x4 (2)