nangar

Artykuły - Nangar (92)

 • Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury

  Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury

  Prokuratura wojskowa ma do 3 września br. uzupełnić materiały sprawy Nangar Khel - orzekł Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie. Zwrócił on do śledztwa sprawę siedmiu żołnierzy oskarżonych o zbrodnię wojenną w Afganistanie z 2007 r., gdzie zginęło sześć osób.
 • "Amerykanin mówił, że w Nangar Khel był przeciwnik"

  Chor. Stanisław J., świadek w procesie żołnierzy oskarżonych o zabicie cywilów w Afganistanie, zeznał przed sądem, że w trakcie ostrzału wioski Nangar Khel w okolicy był przeciwnik. Jak dodał, taką informację przekazał mu amerykański oficer.
 • Nangar Khel: Kolejny świadek obciąża oskarżonych

  Kpr. Gracjan K., świadek w procesie żołnierzy oskarżonych o zabicie cywilów w Afganistanie, zeznał w środę, że trzech oskarżonych chciało obciążyć kapitana Olgierda C., wskazując, że to właśnie on miał wydać rozkaz ostrzału wioski Nangar Khel.
 • Ostrzał Nangar Khel przypominał wstrzeliwanie się

  Ostrzał rejonu Nangar Khel wyglądał tak, jakby moździerze starały się wstrzelić w wioskę, pociski spadały coraz bliżej zabudowań - zeznał przed Wojskowym Sądem Okręgowym w Warszawie jeden ze świadków w procesie o zabicie cywili w sierpniu 2007 r. podczas ostrzału afgańskiej wioski.
 • Nangar Khel: "Nie meldowałem, jestem tylko szoferem"

  Nangar Khel: "Nie meldowałem, jestem tylko szoferem"

  Ostrzał rejonu Nangar Khel wyglądał tak, jakby moździerze starały się wstrzelić w wioskę, pociski spadały coraz bliżej zabudowań - zeznał w poniedziałek przed Wojskowym Sądem Okręgowym w Warszawie jeden ze świadków w procesie o zabicie cywili w sierpniu 2007 r. podczas ostrzału afgańskiej wioski.
 • "W rejonie Nangar Khel było spokojnie"

  W rejonie afgańskiej wioski Nangar Khel, gdzie w wyniku działań polskich żołnierzy w sierpniu 2007 r. zginęło kilkoro cywili - w tym kobiety i dzieci - nie zaobserwowano ruchu rebeliantów - zeznał przed Wojskowym Sądem Okręgowym w Warszawie jeden ze świadków, st. szer. Marek P., w procesie dotyczącym akcji.
 • "Dowódca drugiego plutonu w Nangar Khel odmówił ostrzału"

  "Dowódca drugiego plutonu w Nangar Khel odmówił ostrzału"

  Dowódca drugiego obecnego w rejonie wioski Nangar Khel plutonu, na wyposażeniu którego znajdował się moździerz kalibru 98 mm odmówił - podczas akcji, w której zginęli cywile - otworzenia ognia, widząc, że cel wypada w środku zabudowań - zeznał dziś przed sądem jeden ze świadków w sprawie.
 • Świadek ws. Nangar Khel zeznaje. "Mówili: Jedziemy rozp... wioskę"

  Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie kontynuował we wtorek, po wakacyjnej przerwie, proces siedmiu żołnierzy, oskarżonych o zabicie afgańskich cywilów w sierpniu 2007 roku w rejonie wioski Nangar Khel. Przesłuchano kolejnych trzech świadków; jeden z nich zeznał, że użycie moździerza wyglądało na klasyczne wstrzeliwanie się w cel.
 • "Zdarzenie w Nangar Khel to wypadek"

  Akcja polskich żołnierzy w rejonie wioski Nangar Khel w Afganistanie, gdzie zginęła ludność cywilna, to wypadek - uważa dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak.
 • "Nie próbowałem tuszować sprawy Nangar Khel"

  Gen. Marek Tomaszycki, który w 2007 r. dowodził polskim kontyngentem w Afganistanie, zapewnia, że nie próbował tuszować sprawy akcji polskich żołnierzy w rejonie wioski Nangar Khel, podczas której zginęli cywile.

Filmy - Nangar (2)