Namibia

Artykuły - Namibia (-5)

 • Czaszki, naszyjniki i Afryka. "Kierunek Namibia"

  Czaszki, naszyjniki i Afryka. "Kierunek Namibia"

  Naszyjniki afrykańskich plemion Himba i Herero, czaszki ssaków oraz wyniki badań związanych z poszukiwaniem w Afryce nowych gatunków owadów prezentowane są na wystawie "Kierunek Namibia" w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu
 • Dramat: Namibia pobiła Polskę!

  Dramat: Namibia pobiła Polskę!

  W przygotowanym przez Bank Światowy rankingu "Doing Business 2011" Polska znalazła się dopiero na 70. miejscu - ubolewa "Puls Biznesu". Polska awansowała o dwa miejsca, ale to małe pocieszenie.
 • Britney Spears: W ślady Pitta i Jolie?

  Britney Spears: W ślady Pitta i Jolie?

  Niedawno swoje pięć minut światowej sławy miał afrykański kraj Namibia za sprawą narodzin córeczki aktorów Brada Pitta i Angeliny Jolie. Minister środowiska i turystyki Namibii ogłosił, że chęć urodzenia swojego drugiego dziecka w jego kraju wyraziła również Britney Spears (24 l.). Wszystko jednak wskazuje na to, że była to jedynie plotka.

Filmy - Namibia (1)

 • Te psy pomagają ludziom walczyć z drapieżnikami!

  Owczarki anatolijskie - wierne, opiekuńcze i zdyscyplinowane - znalazły nowy dom na afrykańskiej ziemi, w Namibii. Kraj ten zamieszkuje najliczniejsza na świecie populacja gepardów, które mocno dają się we znaki miejscowym farmerom. Odkąd jednak tutejsze trzody chronione są przez psy, zwierzęta hodowlane są bezpieczniejsze - a i wielkich kotów nie trzeba już zabijać.