najważniejsze wydarzenia

Artykuły - Najważniejsze wydarzenia (89)

 • Najważniejsze sportowe wydarzenia 2016 roku

  Najważniejsze sportowe wydarzenia 2016 roku

  W mijającym powoli 2016 roku nie brakowało sportowych wrażeń. W ostatnich 12 miesiącach byliśmy świadkami wielu historycznych wydarzeń. Wybraliśmy, naszym zdaniem, 16 najważniejszych z nich. Które według was znaczyło najwięcej? Zagłosuj w naszej ankiecie!
 • Nie katastrofa smoleńska, ale śmierć papieża najważniejszym wydarzeniem

  Nie katastrofa smoleńska, ale śmierć papieża najważniejszym wydarzeniem

  "Gazeta Wyborcza" sprawdziła, jak istotna jest katastrofa smoleńska na tle innych wydarzeń po 1989 r. Z sondażu przeprowadzonego dla gazety przez TNS OBOP wynika, że najważniejszym wydarzeniem po 1989 r. była śmierć polskiego papieża.
 • BBC: To będą najważniejsze wydarzenia 2012 roku

  Konflikt w Syrii, wybory w USA i kryzys finansowy w Europie - to najważniejsze wydarzenia nadchodzącego roku. Takie prognozy przedstawili dziennikarze BBC zajmujący się tematyką międzynarodową.
 • Rok 2011 w energetyce

  Awaria elektrowni atomowej w Fukushimie po marcowym trzęsieniu ziemi w Japonii była najważniejszym wydarzeniem w energetyce w 2011 r. Konsekwencją była m.in. rezygnacja Niemiec z energetyki jądrowej. Polska swój projekt jądrowy kontynuuje.
 • Rok 2011 w prywatyzacji

  Wpływy m.in. z oferty publicznej Jastrzębskiej Spółki Węglowej na warszawskiej giełdzie oraz z prywatyzacji firmy SPEC złożą się na tegoroczne przychody z prywatyzacji, które - jak przewiduje ministerstwo skarbu - mają sięgnąć łącznie 15 mld zł.
 • Rok 2011 w finansach

  Wzrost VAT, zmniejszenie składek przekazywanych do OFE oraz zapowiedzi ograniczenia ulg podatkowych, podwyższenia składki rentowej i wieku emerytalnego - to najważniejsze wydarzenia związane z finansami państwa w mijającym roku.
 • Rok 2011 w telekomunikacji, cyfryzacji i informatyce

  Przejęcie Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka, połączenie platform telewizji satelitarnej "n" i Cyfra+ oraz uruchomienie pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej - to jedne z najważniejszych wydarzeń rynku nowych technologii w mijającym roku.
 • Rok 2011 w transporcie i infrastrukturze

  Zmiana na stanowisku ministra transportu, zerwanie umowy z chińskim konsorcjum Covec na budowę dwóch odcinków autostrady A2 i dramatyczne lądowanie Boeinga bez podwozia w Warszawie - to najważniejsze wydarzenia 2011 r. w transporcie i infrastrukturze.
 • Rok 2011 na rynku gazu ziemnego i ropy naftowej

  Rozpoczęcie budowy terminala LNG, arbitraż po negocjacjach PGNiG z Gazpromem w sprawie obniżki ceny gazu w kontrakcie jamalskim oraz pierwsze odwierty w poszukiwaniu gazu łupkowego - to jedne z najważniejszych wydarzeń na rynku gazu i ropy w 2011 roku.
 • Rok 2011 w budownictwie i nieruchomościach

  Nowelizacja ustawy, która wygasiła program "Rodzina na Swoim", uchwalenie rekomendacji S, ograniczającej zdolność kredytową nabywców oraz tzw. ustawy deweloperskiej - to najważniejsze wydarzenia na rynku budownictwa i nieruchomości w 2011 r.

Filmy - Najważniejsze wydarzenia (1)