najmocniejsze

Artykuły - Najmocniejsze (43)

 • Złoty najmocniejszy od lipca

  Polski złoty znakomicie wykorzystał powrót szampańskich nastrojów na globalne rynki akcji. Spora zwyżka w dniu wczorajszym oznacza, że za euro płacimy najmniej od lipca. Przykład Węgier i Rumunii pokazuje jednak, że dobra percepcja waluty przez inwestorów nie jest dana raz na zawsze.
 • NZD na otwarciu tygodnia najmocniejszy

  Początek nowego tygodnia i publikacja danych wskazujących na przyspieszenie tempa poprawy koniunktury gospodarczej w Nowej Zelandii przynosi umocnienie NZD, który jest dziś najmocniejszy wśród głównych walut. Notowania NZDUSD otarły się dziś o poziom 0.73 i znajdują się blisko 5-miesięcznych maksimów.
 • Europejskie giełdy w nieładzie i szoku, ale tak jest na całym świecie

  Europejskie giełdy w nieładzie i szoku, ale tak jest na całym świecie

  - Na zachodnich giełdach nieład i szok, ale tak jest w środę na całym świecie. Donald Trump został prezydentem USA, a na to rynki nie były przygotowane. To najmocniejsze zaskoczenie polityczne w nowożytnej historii - wskazują maklerzy.
 • Chiny wracają do gry

  Dziś rano miało również miejsce najmocniejsze od 3 miesięcy "umocnienie" renminbi. Mocny spadek eksportu może być czynnikiem wspierającym dalszy odpływ kapitału z Chin, wobec czego, pomimo dzisiejszego ruchu, w najbliższym czasie można spodziewać się dalszej deprecjacji juana.
 • Rumuński lej najmocniejszy

  W regionie w tym tygodniu najlepiej zachowywał się rumuński lej na co wpływ miały oczekiwania związane z piątkowym posiedzeniem tamtejszego banku centralnego. Zgodnie z oczekiwaniami utrzymano stopy procentowe na poziomie 1,75 proc.
 • Dolar najmocniejszy od czterech lat

  Neutralne wystąpienie Mario Draghiego nie zraziło inwestorów, którzy od początku konferencji EBC zabrali się ponownie za kupowanie amerykańskiej waluty. Na chwilę obecną jest ona najmocniejsza od 4 lat, a jesteśmy przed danymi z USA, które ponownie mogą okazać się bardzo dobre.
 • Złoty najmocniejszy od miesiąca

  Złoty najmocniejszy od miesiąca

  Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację po wcześniejszym wyraźnym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1566 PLN za euro, 3,0466 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4044 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,813 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Dług najmocniejszy od 9-miesięcy

  Piątkowy, poranny handel na rynku przynosi kontynuację stabilizacji złotego pomimo wczorajszej próby osłabienia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1721 PLN za euro, 3,0058 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4277 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności zanotowały kolejną spadkową sesję i wynoszą aktualnie 4,006% w przypadku benchmarkowych papierów 10YT.
 • Euro najmocniejsze od ponad dwóch lat

  W minionym tygodniu kurs EUR/USD kontynuował trend wzrostowy. Co więcej zwyżkował on do najwyższego poziomu od października 2011 roku (1,3965). W drugiej części tygodnia jednak, na fali wzrostu awersji do ryzyka wywołanej kolejnymi słabszymi od oczekiwań danymi z Chin oraz obawami przed niedzielnym referendum na Krymie, na wartości zyskały waluty tradycyjnie uznawane za bezpieczne, jak USD, JPY, czy CHF.
 • Euro najmocniejsze w tym roku

  Ubiegły tydzień przyniósł wzrost zmienności na parze EUR/USD. Notowania wybiły się dołem z ponad tygodniowego przedziału wahań między 1,3690 a 1,3770, by ostatecznie tydzień zakończyć powyżej 1,38, czyli na najwyższym poziomie od ostatnich dni grudnia ubiegłego roku.

Filmy - Najmocniejsze (1)