Film - najlepszy

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Najlepszy (Film (2009)[The Greatest] Reż.Shana Feste) ,

Artykuły - Najlepszy (824)

 • "Duże złe wilki": Najlepszy film roku wg Tarantino

  "Duże złe wilki": Najlepszy film roku wg Tarantino

  "Duże złe wilki", Hitchcockowski thriller, który Quentin Tarantino okrzyknął najlepszym filmem roku, trafi na ekrany kin w całej Polsce 7 lutego 2014.
 • "Zwykły bohater": Laury dla najlepszych

  "Zwykły bohater": Laury dla najlepszych

  Jeżeli na co dzień nie zastanawiamy się, co to znaczy być szlachetnym, w niedzielny wieczór będziemy mieć okazję poznać odpowiedź. Poznamy ludzi, którzy niosą pomoc bez wahania.
 • Alicja Bachleda-Curuś na Europejskich Nagrodach Filmowych

  Alicja Bachleda-Curuś na Europejskich Nagrodach Filmowych

  Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, odbędzie się w Berlinie gala wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Prezydent Akademii Wim Wenders zaprosił Alicję Bachledę-Curuś do wręczenia nagrody w kategorii "najlepszy scenariusz".
 • Telekamery: Która okaże się najlepsza?

  Telekamery: Która okaże się najlepsza?

  Dwie spośród nominowanych do Telekamer 2014 aktorek - Katarzyna Zielińska i Agnieszka Dygant, czyli Marta Walawska z "Barw szczęścia" i Agata Przybysz z "Prawa Agaty" - mają szansę po raz trzeci zwyciężyć w plebiscycie "Tele Tygodnia". Do tej pory udało się to tylko jednej aktorce - Małgorzacie Foremniak, czyli Zofii Stankiewicz-Burskiej z "Na dobre i na złe".
 • Najlepsze francuskie filmy roku

  Najlepsze francuskie filmy roku

  Ten rok był wyjątkowo udany dla francuskiej kinematografii, która za swe produkcje zdobywa coraz więcej nagród na międzynarodowych festiwalach. Zdaniem krytyków, jednym z najlepszych francuskich filmów tego roku jest "Życie Adeli: Rozdział 1 i 2", który można od niedawna oglądać także na ekranach polskich kin.
 • "Ida": Najlepszy polski film ostatnich lat?

  "Ida": Najlepszy polski film ostatnich lat?

  Wyróżniony Złotymi Lwami na tegorocznym festiwalu w Gdyni film Pawła Pawlikowskiego "Ida" jeszcze w październiku trafi do polskich kin. Obecnie oglądać go mogą widzowie Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
 • Marek Frąckowiak: Najlepszy dżokej wśród aktorów

  Marek Frąckowiak: Najlepszy dżokej wśród aktorów

  Wybrał spokojne życie z dala od zgiełku miasta.
 • 75 konkurentów "Wałęsy"

  75 konkurentów "Wałęsy"

  Amerykańska Akademia Filmowa opublikowała listę produkcji, które powalczą o nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Oprócz najnowszego dzieła Andrzeja Wajdy - "Wałęsa. Człowiek z nadziei" na liście znalazło się 75 innych obrazów. To rekord w tej kategorii.
 • Tarantino wybrał najlepsze filmy roku

  Tarantino wybrał najlepsze filmy roku

  Do końca roku jeszcze ponad dwa miesiące, a już zaczęły pojawiać się listy najlepszych filmów, wyprodukowanych w 2013 roku. Quentin Tarantino opublikował kilka dni temu własne zestawienie.
 • Film Holland nie powalczy o Oscara

  Film Holland nie powalczy o Oscara

  Amerykańska Akademia Filmowa opublikowała w poniedziałek, 7 października, listę 76 filmów ubiegających się o nominację do Oscara w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. Nie ma na niej obrazu Agnieszki Holland "Gorejący krzew", co oznacza, że film nie został zakwalifikowany.