najlepszy montaż

Artykuły - Najlepszy montaż (15)

 • "Slumdog" triumfatorem Oscarów!

  "Slumdog" triumfatorem Oscarów!

  "Slumdog. Milioner z ulicy" wielkim triumfatorem oscarowej gali! Film Brytyjczyka Danny'ego Boyle'a zdeklasował konkurencję, zdobywając aż 8 statuetek Akademii.
 • "Slumdog" zbiera kolejne laury

  "Slumdog" zbiera kolejne laury

  Stowarzyszenie Amerykańskich Montażystów (American Cinema Editors) przyznało swe doroczne nagrody. W kategorii "najlepszy montaż w dramacie" nagrodzono Chrisa Dickensa za montaż filmu "Slumdog. Milioner z ulicy".
 • Oscarowa noc w INTERIA.PL

  Oscarowa noc w INTERIA.PL

  79. ceremonia rozdania Oscarów rozpoczęła się w nocy z 25 na 26 lutego 2007 roku. Sala Kodak Theatre w Los Angeles już tradycyjne na jedną noc w roku stała się najważniejszym miejscem dla filmowego świata. Zapraszamy na relację na żywo z gali na stronach INTERIA.PL!
 • Kto najlepiej montuje filmy?

  Kto najlepiej montuje filmy?

  Sezon nagradzania filmowych dokonań trwa. Amerykańscy montażyści zrzeszeni w stowarzyszeniu American Cinema Editors ogłosili tytuły filmów, które zdobyły w tym roku ich nagrodę ACE Eddie Award za najlepszy montaż.
 • Oscary na żywo w INTERIA.PL!

  Oscary na żywo w INTERIA.PL!

  78. ceremonia rozdania Oscarów rozpoczęła się o godz. 2 w nocy czasu polskiego. Przed Kodak Theatre at Hollywood & Highland w Los Angeles tłum fanów wita gwiazdy przybywające na uroczystość. Zapraszamy na relację na żywo z gali na stronach INTERIA.PL!
 • Oscary 2005: Montaż dźwięku

  Oscary 2005: Montaż dźwięku

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła we wtorek, 4 stycznia, listę filmów, które mają szansę na Oscara w kategorii "montaż dźwięku". O złotą statuetkę walczyć będą m.in. "Iniemamocni", "The Aviator" i "Zakładnik".
 • Oscary 2005: Zasady

  Oscary 2005: Zasady

  Zarząd Amerykańskiej Akademii Filmowej przyjął zasady rządzące przyszłoroczną, 77. edycją wręczenia najważniejszych nagród światowego kina. Główną zmianą jest zmiana w kategorii "Najlepszy montaż dźwięku", w której od przyszłego roku o nagrodę będzie walczyć trzech nominowanych. O nowych zasadach poinformował media Frank Pierson, szef Amerykańskiej Akademii Filmowej.
 • Honory montażystów

  Honory montażystów

  Amerykańskie Stowarzyszenie Filmowych Montażystów Dźwięku (Motion Picture Sound Editors - MPSE) ujawniło listę nominacji do swoich dorocznych nagród. Najwięcej szans na zdobycie Golden Reel Awards mają twórcy widowiska "Piraci z Karaibów. Klątwa Czarnej Perły", nominowanego w aż trzech kategoriach. Tymczasem montażyści filmowego obrazu, którzy swoje nominacje przyznali kilka dni temu, postanowili wręczyć honorową nagrodę reżyserowi Garry'emu Marshallowi, twórcy "Pretty Woman" i "Pamiętnika księżniczki".
 • Nominacje amerykańskich montażystów

  Nominacje amerykańskich montażystów

  Amerykańskie Stowarzyszenie Montażystów Filmowych (American Cinema Editors - ACE) ujawniło nazwiska twórców, którzy mają szansę na zdobycie nagród za najlepszy montaż filmów fabularnych i telewizyjnych w 2003 roku. Ogółem rada dyrektorów Stowarzyszenia wytypowała kandydatów do wyróżnień ACE w aż siedmiu kategoriach.
 • Oscarowy montaż dźwięku

  Oscarowy montaż dźwięku

  Siedem filmów walczyć będzie o oscarowe nominacje w kategorii "Najlepszy montaż dźwięku". O głosy członków Amerykańskiej Akademii Filmowej zmierzą się między innymi przeboje "Kill Bill: Volume 1" (studio Dimension Films), "Ostatni samuraj" (wytwórnia Warner Bros. Pictures) i "Niepokonany Seabiscuit" (wytwórnia Universal Studios).