myśliwi

Artykuły - Myśliwi (11)

 • Skandal! Dzieci bawiły się martwymi zwierzętami

  Skandal! Dzieci bawiły się martwymi zwierzętami

  ​Skandal w jednym z częstochowskich przedszkoli. Na zaproszenie władz placówki przybyli tam myśliwi, którzy pokazywali dzieciom martwe zwierzęta. Spotkanie odbyło się pod tytułem "Przedszkolaki poznają zwierzęta leśne".
 • Prawo łowieckie: Kończy się czteroletnia batalia

  Prawo łowieckie: Kończy się czteroletnia batalia

  Prawo łowieckie we właśnie uchwalonej formie, która trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, przede wszystkim wzmocni uprawnienia właścicieli nieruchomości przy tworzeniu obwodów łowieckich. Da możliwość wyłączania swoich gruntów z polowań.
 • Wyższe składki od myśliwych

  Wyższe składki od myśliwych

  Składki od myśliwych na wypłatę odszkodowań ustalane mają być w oparciu o liczbę zwierząt ujętych w planie łowieckim, a nie być zależne od powierzchni obwodów łowieckich - taką zmianę rekomendują połączone sejmowe komisje środowiska i rolnictwa.
 • Myśliwi chcą zwiększyć liczebność zajęcy i kuropatw

  Myśliwi chcą zwiększyć liczebność zajęcy i kuropatw

  Zarząd Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie przygotował projekt odbudowania w regionie populacji zajęcy i kuropatw, co będzie się wiązało z odstrzałami niektórych drapieżników. Myśliwi zaczną na jesieni od kompleksowej inwentaryzacji zwierzyny.
 • Myśliwi odmówili strzelania do bobrów

  Myśliwi odmówili strzelania do bobrów

  Myśliwi odmówili strzelania do bobrów, które szef MSWiA ogłosił "największymi wrogami wałów" - informuje "Rzeczpospolita".
 • Myśliwi wywołali alarm w fabryce broni atomowej

  Dwaj myśliwi polujący na kaczki wywołali w piątek alarm w fabryce broni atomowej niedaleko Amarillo w Teksasie - poinformowały amerykańskie władze.
 • Ślepi myśliwi z laserowymi celownikami

  Ślepi myśliwi z laserowymi celownikami

  W teksańskich lasach poluje coraz więcej ślepych myśliwych. Jeśli stanowy Senat przyjmie zaaprobowane wczoraj przez izbę niższą prawo, będą oni mogli korzystać z laserowych celowników.
 • Nie ma zakazu polowań

  Miał być zakaz polowań na dzikie ptactwo, a jednak go nie ma. Dlaczego? Główny inspektor sanitarny - do niedawna jeden z najzagorzalszych zwolenników zakazu - twierdzi, że nie było żadnych nacisków w tej sprawie, a myśliwi mogą pomóc w walce z ptasią grypą.
 • Myśliwi ponad prawem

  Przepisy nieograniczonego zaufania dostali w prezencie myśliwi; są zwolnieni z obowiązku badań psychologicznych, którym co 5 lat poddawani są inni posiadacze broni ostrej i gazowej.
 • Kościół myśliwych

  Kościół myśliwych

  Nie pomogły pikiety, demonstracje, protesty, trzeba było powołać Kościół. Pomysłowi brytyjscy myśliwi wszelkimi sposobami walczą z prawem zakazującym krwawych polowań na lisy.