myśliwce

Artykuły - Myśliwce (65)

 • Szef MON: Wysłaliśmy zapytanie ofertowe ws. zakupu 32 samolotów F-35A

  Szef MON: Wysłaliśmy zapytanie ofertowe ws. zakupu 32 samolotów F-35A

  - Wysłaliśmy zapytanie ofertowe w sprawie zakupu 32 samolotów F-35A - poinformował we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Najwyższy czas zastąpić postsowiecki sprzęt najnowszymi myśliwcami - podkreślił.
 • Cztery polskie myśliwce Mig-29 na Litwie

  Cztery polskie myśliwce Mig-29 na Litwie

  Na Litwę dotarły cztery myśliwce Mig-29 polskich sił powietrznych. Zastąpią amerykański kontyngent w NATO-wskiej misji patrolowania przestrzeni powietrznej państw bałtyckich Air Policing.
 • Francuzi wysyłają myśliwce do państw bałtyckich

  Francuzi wysyłają myśliwce do państw bałtyckich

  Francja zamierza skierować do państw bałtyckich swoje myśliwce. Media nad Sekwaną podkreślają, że w ten sposób Francuzi chcą pokazać, że stoją u boku Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej starających się zapewnić Polskę i państwa bałtyckie o gwarancjach bezpieczeństwa z ich strony.
 • Senat USA: Do Polski powinny przylecieć F-22

  Senat USA: Do Polski powinny przylecieć F-22

  Zdaniem amerykańskich senatorów do Polski powinny przylecieć samoloty F-22. F-16 nie są wystarczająco wyraźnym sygnałem dla Rosji – czytamy na łamach serwisu Dziennik Zbrojny.
 • USA wycofują F-15 z Europy i Japonii?

  USA wycofują F-15 z Europy i Japonii?

  USA chcą zmniejszyć liczbę myśliwców F-15C stacjonujących w Europie i Japonii – donosi serwis Defence24.
 • ​Ukraina: Rosja naruszyła przestrzeń powietrzną

  ​Ukraina: Rosja naruszyła przestrzeń powietrzną

  Jak poinformowano, w ciągu ostatniej doby, 10 rosyjskich helikopterów bojowych i 8 wojskowych samolotów towarowych, wylądowało na Krymie. Podano też, że myśliwce rosyjskie w nocy dwukrotnie naruszyły ukraińską przestrzeń powietrzną nad Morzem Czarnym.
 • Myśliwce latają z częściami wydrukowanymi w 3D

  Myśliwce latają z częściami wydrukowanymi w 3D

  Brytyjskie myśliwce Tornado latają z częściami wydrukowanymi w technologii 3D. Jak ogłosił koncern zbrojeniowy BAE, pierwszy taki lot odbył się pod koniec grudnia.
 • 4 rosyjskie myśliwce wylądowały na Białorusi

  4 rosyjskie myśliwce wylądowały na Białorusi

  Cztery rosyjskie myśliwce Su-27 wylądowały w 61. bazie lotniczej w Baranowiczach w obwodzie brzeskim na zachodzie Białorusi. Wraz z nimi przybył z Rosji personel techniczny - poinformował w niedzielę niezależny portal internetowy "Biełorusskije Nowosti".
 • Chiny wysłały dwa myśliwce do patrolowania spornej przestrzeni

  Chiny wysłały dwa myśliwce do patrolowania spornej przestrzeni

  Chiny wysłały dwa myśliwce w celu patrolowania spornej strefy powietrznej i monitorowania, jakie samoloty ją naruszają - poinformowały w piątek państwowe media. Kontrolowana przestrzeń powietrzna rozpościera się nad Morzem Wschodniochińskim.

Zdjęcia - Myśliwce (1)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Myśliwce (1)

 • Spektakularne tankowanie myśliwców

  Australijska flota myśliwców uzupełnia paliwo w powietrzu całkowicie automatycznie. Tankowanie maszyn Royal Australian Air Force w czasie loty umożliwia specjalnie wyposażony samolot-cysterna. Dzięki najnowszej technice uzupełnianie paliwa jest niezależne od pory dnia i warunków atmosferycznych. (STORYFUL/x-news)