muzyka klubowa

Artykuły - Muzyka klubowa (6)

 • Muzyka klubowa - dlaczego najlepiej słuchać jej na żywo?

  Muzyka klubowa - dlaczego najlepiej słuchać jej na żywo?

  Prawdziwi melomani zawsze starają się przekonywać swych sceptycznych znajomych, że muzyka w wersji live jest najlepsza. Coś w tym jest – przed wynalezieniem fonografu była to jedyna możliwość, by posłuchać artystów. Dziś wygląda to zupełnie inaczej, ale niektóre gatunki muzyczne wiele zyskują na żywo, w tym muzyka klubowa. Co w niej wyjątkowego i dlaczego ten sam beats DJ brzmi nieco inaczej za każdym razem?
 • Soundtrack na długą trasę: muzyka klubowa w samochodzie

  Soundtrack na długą trasę: muzyka klubowa w samochodzie

  Niektórzy za nią nie przepadają, jednak w pewnych sytuacjach muszą przyznać jej wyższość nad innymi gatunkami muzycznymi. Muzyka klubowa – bo o niej mowa – czasami okazuje się niezastąpionym akompaniamentem nie tylko podczas imprez. Jednym z miejsc, gdzie wydaje się absolutnie niezrównana, jest… samochód – szczególnie, jeśli ruszasz w długą trasę! Dlaczego beats music sprawia, że auto samo się prowadzi i jakie kawałki koniecznie muszą się znaleźć na takiej playliście? W tym artykule spróbujemy Ci trochę podpowiedzieć.
 • Tacabro: Co po "Tacata"?

  Tacabro: Co po "Tacata"?

  Jednym z klubowych przebojów tego lata była "Tacata" włoskiego duetu Tacabro. Teraz energiczni Sycylijczycy szykują kolejny przebój.
 • "Pijany żeglarz" na klubową nutę

  "Pijany żeglarz" na klubową nutę

  Pewnie niejeden / niejedna z was przy ognisku czy nad morzem śpiewał "Morskie opowieści", jedną z najpopularniejszych pieśni szantowych. U nas możecie zobaczyć teledysk do klubowej wersji przygotowanej przez Glamrock Brothers.
 • "Odpaliliśmy lont"

  "Odpaliliśmy lont"

  Taneczny utwór "Explosion" duetu Kalwi & Remi był bez wątpienia największym polskim przebojem lata 2006 roku. Jak się okazało, piosenka musiała odczekać aż trzy długie lata, by zauważyły ją ogólnopolskie media. Sukces singla spowodował niemal lawinę dance'owych produkcji na krajowym rynku, a Kalwi & Remi stali się niejako pionierami nurtu. DJ-ski duet zyskał także sporą popularność poza granicami Polski, choć - jak przyznają Kalwi i Remi - na potrzeby fanów w Europie Zachodniej przygotowali kompletnie inne produkcje. O karierze w Europie i Ameryce, polskiej scenie tanecznej i planach zagrania na Ibizie, która to wyspa jest epicentrum tanecznych dźwięków, w rozmowie z Emilią Chmielińską opowiedzieli Krzysztof "Kalwi" Kalwat i Remigiusz "Remi" Pośpiech.
 • Hip-hop i muzyka klubowa w Opolu

  Hip-hop i muzyka klubowa w Opolu

  Hip-hop i muzyka klubowa królują w czwartek, 29 maja, w Opolu. O godz. 15.00, na plenerowej scenie na placu Kopernika, rozpoczęła się pierwsza odsłona tegorocznego Festiwalu Polskiej Piosenki. Zasadnicza część jubileuszowego, 40. festiwalu odbędzie się w dniach 30-31 maja.