muzyczna

Artykuły - Muzyczna (91)

 • Słynny raper to muzyczny ignorant?

  Słynny raper to muzyczny ignorant?

  Słynny producent Quincy Jones dyskredytuje gwiazdora hip hopu Seana 'Diddy' Combsa.
 • Muzyczna zagłada w Krakowie

  Muzyczna zagłada w Krakowie

  "Campaign For Musical Destruction Tour 2010" - na trasie pod takim szyldem w połowie grudnia zagrają w Krakowie Brytyjczycy z Napalm Death oraz amerykańskie formacje Immolation i Macabre.
 • Muzyczna składanka Gutek Film

  Muzyczna składanka Gutek Film

  "Gutek Film 15 lat - Najlepsze Soundtracki z Kolekcji Gutek Film" - to szczególna antologia muzyki filmowej przygotowana przez wytwórnię Dream Music w ramach obchodów 15-lecia Gutek Film w Polsce.
 • Muzyczna pobudka w kosmosie

  Muzyczna pobudka w kosmosie

  Colin Fries z Wydziału Historycznego NASA opublikował 87-stronicowe zestawienie utworów muzycznych odtwarzanych załodze promów kosmicznych w formie pobudki. W grudniu 1965 r. astronauci z misji Gemini VI jako jedni z pierwszych mogli wysłuchać Hello Dolly.
 • Rozdano Fryderyki

  Rozdano Fryderyki

  W poniedziałek (19 kwietnia) rozdano Nagrody Akademii Fonograficznej - Fryderyki 2010. Ze względu na katastrofę w Smoleńsku, w miejsce gali odbył się koncert "Fryderyk 2010. Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku".
 • Polska gra muzyczna o Chopinie

  Polska gra muzyczna o Chopinie

  Gry muzyczne pokroju Guitar Hero i Rock Band to wciąż popularny gatunek. Wkrótce otrzymamy kolejną tego typu produkcję, za którą odpowiedzialne będzie polskie studio Bloober Team.
 • Wytwórnia muzyczna szuka śpiewającej zakonnicy

  Wytwórnia muzyczna szuka śpiewającej zakonnicy

  Brytyjska wytwórnia muzyczna Decca z Universal Music Group, która chce przygotować album muzyczny jeszcze przed wrześniową wizytą papieża Benedykta XVI w Wielkiej Brytanii, poszukuje śpiewającej zakonnicy.
 • 40. edycja Poznańskiej Wiosny Muzycznej

  Kilkanaście koncertów złoży się na rozpoczęty w Poznaniu festiwal muzyki współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna. W tym roku wydarzenie organizowane jest po raz czterdziesty.
 • "Muzyczna podróż dookoła świata"

  "Muzyczna podróż dookoła świata"

  - Nigdy nie będę nowym Frankiem Sinatrą - przekonuje wokalista popowo-jazzowy Matt Dusk. Kanadyjczyk pod koniec 2009 roku wydał swój trzeci album "Good News" i z tymi właśnie "dobrymi wiadomościami" ruszył w trasę, odwiedzając m.in. Polskę.
 • Fryderyki: Hey razy 10

  Fryderyki: Hey razy 10

  10 nominacji do nagród Fryderyk 2010 dla Katarzyny Nosowskiej i Hey. Po siedem dla Tomasza Lipnickiego i Lipali oraz Biff. W pięciu kategoriach nominowano zespół Behemoth. Nominacje ogłoszono we wtorek (23 lutego) w Warszawie. Wręczenie nagród 19 kwietnia.

Filmy - Muzyczna (3)

 • Muzyczna wyprawa Gawlińskiego

  Robert Gawliński opowiada o powstawaniu swojej kolejnej solowej płyty "Kalejdoskop".
 • Muzyczna masakra piłą...

  Ostre granie prosto z Bydgoszczy. Gościem MUZZOWIZJI był zespół "Chainsaw" - promujący najnowszy album "Evilution".
 • Moja tożsamość muzyczna

  - Prawda o mnie jest w moim życiu i działaniach. Dla mnie muzyka jest rentgenem duszy. Wrażliwość człowieka można bardzo łatwo rozpoznać po jego energii w muzyce. Zapragnęłam sama rozpoznać siebie. - Powiedziała Anna Maria Jopek.