Muzeum Powstania Warszawskiego

Synonimy:
Muzeum Powstania Warszawa,
Inne znaczenia:
Muzeum Powstania Warszawskiego (muzeum) ,

Artykuły - Muzeum Powstania Warszawskiego (102)

 • Hokejowa reprezentacja Polski. Selekcjoner Nolan zwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego

  Hokejowa reprezentacja Polski. Selekcjoner Nolan zwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego

  Słynny trener prowadzący hokejową reprezentację Polski - Ted Nolan nie ogranicza się tylko do wydarzeń sportowych podczas pobytu w naszym kraju. W ramach poznawania historii Polski zwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego.
 • Nowa ekspozycja w Muzeum Powstania Warszawskiego

  Od 28 lipca Muzeum Powstania Warszawskiego prezentuje nową ekspozycję poświęconą łączności w Powstaniu Warszawskim.
 • Voo Voo i goście: Placówka '44

  Voo Voo i goście: Placówka '44

  Zespół Voo Voo, Tomek Makowiecki, Justyna Święs, Barbara Derlak, Barbara Wrońska i Organek na jednej płycie. 24 lipca ukaże się płyta zespołu Voo Voo, która powstała specjalnie na 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • Legia Warszawa pomoże organizacjom kombatanckim

  Legia Warszawa pomoże organizacjom kombatanckim

  Legia kontynuuje akcje "Charytatywna Wiosna". W meczu z Wisłą Kraków chce pomóc organizacjom kombatanckim, a patronem spotkania będzie Muzeum Powstania Warszawskiego.
 • Ustalenia IPN: Reiner Stahel to zbrodniarz

  Ustalenia IPN: Reiner Stahel to zbrodniarz

  Reiner Stahel, niemiecki wojskowy komendant miasta w czasie powstania warszawskiego, to zbrodniarz wojenny. Są prawne podstawy, by w ten sposób określać Niemca - wynika z ustaleń IPN, o których informuje "Rzeczpospolita".
 • Potomek Stahela grozi pozwem Muzeum Powstania Warszawskiego

  Potomek Stahela grozi pozwem Muzeum Powstania Warszawskiego

  Prof. Andrzej Żbikowski nazywa hucpą żądanie rodziny nazistowskiego dowódcy. Potomek generała Reinera Stahela grozi pozwem. Uważa, że Muzeum Powstania Warszawskiego nie powinno nazywać go "zbrodniarzem wojennym", skoro nie doczekał się wyroku w Norymberdze.
 • Powstaje Ściana Pamięci - Muzeum Powstania Warszawskiego zbiera świadectwa o ofiarach powstania.

  Informacje o poległych, zmarłych lub zaginionych w czasie Powstania Warszawskiego będzie można składać w punkcie kontaktowym uruchomionym w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zebrane materiały pozwolą na utworzenie Ściany Pamięci na Cmentarzu Powstańców Warszawy.
 • Tworzenie czarnej legendy

  Tworzenie czarnej legendy

  Kto sądził, że powstanie warszawskie już na trwałe zostało wpisane w naszą świadomość historyczną jako dowód bezprzykładnego bohaterstwa i patriotyzmu Polaków, ten musi przecierać oczy ze zdumienia. Idzie nowa fala niszcząca pamięć o heroizmie żołnierzy podziemnej Armii Krajowej. A czarna legenda „obłędnej walki” z 1944 roku znów ma drugie dno - na wskroś polityczne.
 • Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje bohaterów

  Przyjaźń, męstwo, odpowiedzialność, patriotyzm - to wartości jakie promuje Muzeum Powstania Warszawskiego. Dziś ruszyła kampania społeczna, która zwraca uwagę na szlachetne postawy, jak lojalność czy altruizm.
 • Warszawiacy z żonkilami na pamiątkę powstania w getcie

  Warszawiacy z żonkilami na pamiątkę powstania w getcie

  Wpięte w klapy marynarek i płaszczy papierowe żonkile, które od rana rozdają w stolicy wolontariusze, przypominają warszawiakom o 70. rocznicy powstania w getcie. Akcję przygotowało Muzeum Historii Żydów Polskich i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Filmy - Muzeum Powstania Warszawskiego (1)