Muzeum Narodowe w Warszawie

Artykuły - Muzeum Narodowe w Warszawie (10)

 • Przedłużono wystawę dzieł odzyskanych w Muzeum Narodowym

  Muzeum Narodowe w Warszawie zdecydowało o przedłużeniu pokazu dzieł odzyskanych. Ekspozycja, która spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności, prezentuje obrazy zrabowane w trakcie II wojny światowej. Wystawa potrwa do 10 czerwca.
 • Noc Muzeów 2012 w Muzeum Narodowym w Warszawie

  Podczas Nocy Muzeów w stołecznym Muzeum Narodowym w holu stanęło stoisko, przy którym kłębił się tłum - tam można było zaprojektować koszulkę z nadrukiem "Pomarańczarki" Gierymskiego. Wiele osób swoje kroki najpierw skierowało do sali, w której wisi "Bitwa pod Grunwaldem".
 • Tydzień z cennymi dziełami w MN w Warszawie

  Tylko przez tydzień będzie można oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie zrabowane podczas II wojny światowej i odzyskane w ostatnim czasie przez ministerstwo kultury obrazy, m.in. "Pomarańczarkę" Aleksandra Gierymskiego. Dzieło przechodzi gruntowną konserwację.
 • Muzeum Narodowe w Warszawie ma 150 lat

  Uroczyste otwarcie Muzeum Narodowego w Warszawie, które obchodzi 150-lecie istnienia, odbędzie się w czwartek z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Od piątku publiczność będzie zwiedzać muzeum w nowej odsłonie - m.in. zaaranżowane na nowo galerie.
 • "Murzynka" wraca do Muzeum Narodowego

  Skradziony z polskich zbiorów w czasie II wojny światowej i odnaleziony w Niemczech obraz "Murzynka" Anny Bilińskiej-Bohdanowiczowej wraca, dzięki staraniom resortu kultury, do kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie - dowiedziała się PAP nieoficjalnie.
 • Nowe logo Muzeum Narodowego w Warszawie

  Muzeum Narodowe w Warszawie ma nowe logo - placówka wybrała je w trybie otwartego konkursu. Zwycięskie logo to połączenie kilku liter - inicjałów muzeum: MNW, w czerwonym kolorze - poinformowała rzeczniczka muzeum Katarzyna Wakuła.
 • Cenny obraz powrócił do MN w Warszawie

  Cenny obraz powrócił do MN w Warszawie

  Obraz Leona Wyczółkowskiego powrócił do Muzeum Narodowego w Warszawie. Zrabowane w czasie II wojny światowej dzieło, zatytułowane "W pracowni malarza", powstało w 1883 roku.
 • Portret króla trafi do MN w Warszawie

  Portret króla trafi do MN w Warszawie

  Portret króla Jana III Sobieskiego, odnaleziony na aukcji w Hamburgu, trafi do Muzeum Narodowego w Warszawie. Dziś w siedzibie MSZ minister Radosław Sikorski przekazał obraz dyrektor Muzeum Narodowego Agnieszce Morawińskiej.
 • Obrazy Fałata już w Muzeum Narodowym

  Obrazy Fałata już w Muzeum Narodowym

  Dwa obrazy Juliana Fałata "Naganka na polowaniu w Nieświeżu" i "Przed polowaniem w Rytwianach" powróciły do Muzeum Narodowego w Warszawie, skąd 67 lat temu zostały zrabowane - poinformowała rzeczniczka Muzeum Katarzyna Wakuła.
 • MN zamknięte do wiosny 2012 roku

  Z powodu remontu gmach główny Muzeum Narodowego w Warszawie od poniedziałku będzie zamknięty dla zwiedzających - poinformowała na konferencji dyrektor muzeum Agnieszka Morawińska. Odnowione muzeum zostanie otwarte 20 maja 2012 roku.

Filmy - Muzeum Narodowe w Warszawie (1)

 • Słynne dzieło w trójwymiarze

  Nie lada gratką dla odwiedzających Muzeum Narodowe w Warszawie będzie obejrzenie obrazu Jana Matejki "Bitwa po Grunwaldem". Jednak tym razem zwiedzający nie będą oglądali płótna wielkiego mistrza, a zrekonstruowany obraz i to w dodatku w technice 3 D.